HK A.S.A. Město Lovosice - HC Dukla Praha 25:26 (13:11)

Opravdové drama sledovali diváci v Lovosicích. Dukla vyrukovala na soupeře s vysunutou obranou a právě obrany dominovaly utkání. Přestože domácí prakticky po celé utkání vedli, bylo čtyři minuty před koncem srovnáno. V té době obě družstva opakovaně podrželi brankaři, ať už dukelský Petržala, tak lovosický Šálek.

Na začátku poslední minuty se Dukla zásluhou Šustka dostala poprvé v utkání do vedení 25:24, Berka však obratem vyrovnal. O šťastném vítězství Dukly tak rozhodlo tři vteřiny před koncem svou osmou brankou křídlo Dukly Milan Kotrč.

Přestože se diváci skvěle bavili, zůstává stín v podobě zranění Martina Lehockého, jenž byl po brutálním zákroku od domácího Miloslava Krahulíka odvezen do nemocnice. Je záhadou, jak je možné, že nebyl tento zákrok potrestán červenou kartou. Obecně se dá říct, že se nejkvalitnější české rozhodcovské dvojici Horáček – Novotný zápas nepovedl. Na jejich obranu lze napsat, že kupili chyby „spravedlivě“ na obě strany.

„Utkání splnilo všechny parametry, které si představujeme. Od začátku do konce bylo bojovné, hrálo se v enormním nasazení, před pěknou kulisou,“ popisoval kouč Lovosic Vojtěch Srba.

„Po celý zápas jsme se potýkali s hrou pivota, nebyli jsme schopni pokrýt spolupráci spojek a Kamila Piskače. Konec hodně ovlivnila pasáž z druhé půle, kdy jsme vedli a nechali se opakovaně zbytečně vyloučit, což nás hodně zbrzdilo,“ našel zlom.

„Závěr byl o štěstí, my měli v koncovce smůlu. Výsledek je tak pro nás hodně krutý,“ hlesl Srba.

„Před střetnutím nám bylo jasné, že může roztrhnout díru mezi vedoucím duem a těmi ostatními,“ rozkrýval situaci lodivod Dukly Pavel Pauza.

„Lovosice v prvním poločase bojovali na hraně svých možností, zatímco my byli zakřiknutí. Také nám nefungovala obrana 1-5, a tak jsme museli přejít k 0-6, navíc chyběl i rychlý protiútok,“ líčil těžkosti.

„Rozhodlo to, co celý podzim. Tedy naše víra ve své síly. Nezáleží tak docela na tom, jakou máme formu, ale to, že nechceme zápasy prohrávat. Všiml jsem si také, že soupeři v samotném závěru trošičku došly síly,“ smál se trenér. Po chvíli ale zvážněl.

„Zákrok na Martina Lehockého nás donutil k tomu, abychom udělali maximum pro to, aby se hráči jeho typu nemuseli bát jít v lize do akcí a hrát naplno. Pokud by měly takové fauly procházet, logicky to dojde tak daleko, že si určití hráči vyberou klíčové hráče soupeře, kterým hru znemožní. Ještě ve federální lize byl Petr Brabec potrestán za obdobný zákrok půlročním zákazem startu, což bylo myslím v pořádku. Jsem přesvědčený, že by i nyní měl následovat exemplární trest,“ dodal Pauza.

Dukla: Petržala, Suchý – Horák 4, Kern, Aliapulios 1, Sviták 1, Mráz 1, Piskač 5, Kotrč 8/2, Krupa 3/2, Tesař, Lehocký 2, Šůstek 1. Trenér Pauza.

David Nejedlý