Házenkáři Lovosic, kteří se pyšní nejlepším útokem v soutěži s bilancí 251 nastřílených gólů, poznali hořkost porážky poprvé po šesti výhrách a jedné remíze. Plzeň, která se naopak opírá o nejlepší obranu, odčinila překvapivou prohru z minulého kola ve Frýdku-Místku.

Domácí, kteří minulý týden vypadli z Poháru EHF s favorizovaným dánským Koldingem, střelecky táhla trojice Michal Tonar, David Poloz a Jakub Šindelář. Rovným dílem se podělili o 15 branek.

Dukla hodila pohár za hlavu

Pražská Dukla si alespoň částečně spravila chuť po vyřazení z Poháru EHF, když na domácí palubovce porazila Jičín 27:22. Za vítězstvím Duklu střelecky dotáhl Milan Kotrč, který dal devět gólů. V brance domácích pak předvedl výborný výkon Tomáš Petržala, jenž exceloval především na přelomu obou poločasů, kdy si Dukla vypracovala rozhodující náskok šňůrou 8:0.

Brno po vyrovnané první půli začalo otáčet zápas v Litovli ve svůj prospěch v polovině druhé části. Od stavu 20:20 hosté třemi góly v řadě odskočili a domácím, kteří jsou po sedmé prohře v sezoně poslední, už znovu vyrovnat nedovolili.

Zubří mělo severomoravské derby s Karvinou od počátku pod kontrolou. Domácí ani jednou v zápase neprohrávali a spravili si chuť po porážce s vedoucími Lovosicemi z minulého kola.