Maximálně vyrovnaný zápas se hrál ve Frýdku-Místku padesát minut. Žádný ze soupeřů si nevybudoval více než dvoubrankový náskok. Střelecky se dařilo domácímu Hesovi. Na trojlístek Pražanů Šik, Sviták a Kotrč byl ale krátký.

Na straně Dukly se i hodně červenalo. Přímou červenou byli odměněni Rangl s Ramsem. Deset minut před koncem svítil na ukazateli skóre stav 24:24. V této fázi začala dukelským výborně fungovat obrana, za níž stál neprůstřelný Petržala, což rozhodlo.

 „Šlo o mimořádně těžké utkání, jelikož jsme nebyli po dvou prohrách v přehnaně dobré psychické pohodě," přiznal sedmigólový kanonýr Pražanů Milan Kotrč, který se do sestavy Dukly vrací po nepříjemném zranění.

 „Ještě v přípravě mě tříslo pobolívalo. Nyní už se ale cítím stoprocentně fit," líčil člen širšího kádru české reprezentace. Pak se vrátil k severomoravskému klání.

 „Osud utkání byl dlouho na vážkách. Ve druhé půli jsme sice dokázali odskočit o dvě branky. Po zbytečných technických chybách, které jsme udělali v obraně i v útoku bylo ale brzy srovnáno. Naštěstí nás v závěru dokázal podržet gólman, díky němuž jsme dokázali odrazit odpor soupeřů a zvítězit," pochválil svého brankaře křídelník, který se s dílčím úspěchem nehodlá spokojit.

 „V pátek od 16.30 hodin přivítáme Plzeň, která před sezonou hodně posílila a patří nepochybně do nejsilnější šestky soutěže. Teď překvapivě doma zaváhala s Brnem, a tak bude chtít u nás získat ztracené body zpět. My ale toužíme naskočit na vítěznou vlnu," dodal Kotrč.

Frýdek-Místek – Dukla 27:31 (14:15)

Dukla: Petržala, Rangl – Sviták 5, Šik 4, Mráz 3, Piskač 4, Konšel 1, Kotrč 7/2, Rams 2, Tesař, Syřínek, Šůstek 1, Bělohlav 1, Kastner 3. Trenér Pauza.

Alžběta Vejrostová a