Do utkání vstoupili lépe Lions, když proměnili první útok. Touchdown zaznamenal David Hlaváček. Domácí Steelers ale reagovali touchdownem Douglase Webstera, a to před koncem první čtvrtiny. Stav byl tak vyrovnaný 7:7. Také ve druhé čtvrtině se scénář opakoval – pražský tým poslal do vedení sedmiyardovým touchdownem Filip Ječný. Domácí ale opět srovnali, když pěknou nahrávku od quarterbacka Webstera zpracoval v end zóně Jan Vysloužil.

Druhému poločasu dominovaly spíše obrany: ve třetí čtvrtině nejprve touchdownem zvýšil vedení Jiří Kohuta, a to po prvním kontaktu s míčem ve finále. Lions tak vedli 21:17. Vyrovnat se podařilo Steelers až v poslední části hry. Quarterback Webster si připsal druhý touchdown během po zemi. Důležitý moment se přihodil pět minut před koncem. Obrana ostravských hráčů totiž donutila quarterbacka Michaela Hayese odhodit míč v end zóně mimo pravila a rozhodčí připsali Steelers dva body.

„Nevzdávali jsme se. Věděli jsme totiž, že když se nám podaří v obraně soupeře zachytit, tak budeme mít dobrou pozici na útok. To se naštěstí povedlo,“ prohlásil Lukáš Růžek z Lions. Obraně pražského týmu se dvě minuty před koncem podařilo zachytit na polovině soupeře quarterbacka Webstera. A po následné útočné akci Hayes dalekou nahrávkou našel Lukáše Kadlece, který doběhl skoro k end zóně. Růžek pak zařídil touchdown a Lions obrátili stav utkání. V závěru místo kopu ještě pražští hráči vybojovali další body po touchdownu Kadlece - 29:23.

Lions navázali na rok 2006

„Nevím, co na to říci. V hlavě mám asi infarkt. Vedli jsme dvě a půl minuty před koncem, měli jsme obrovskou šanci. Bohužel přišly chyby,“ prohlásil Martin Wasserbauer, ostravská legenda amerického fotbalu.

Po dominanci Prague Black Panthers se tak v letošním roce z titulu raduje další pražský tým. Lions navázali na rok 2006. „Byl to boj od začátku do konce. Věděli jsme, že se finále rozhodne ve dvou akcích, což se potvrdilo. Jsem strašně rád, že jsme to konečně dokázali urvat,“ dodal Růžek, nejužitečnější hráč Czech Bowlu.