„Je to pro nás cenné vítězství a pro diváky to byl určitě dobrý zápas. Bylo to hodně vydřené, ale o to více nás to těší. Z našeho týmu bych určitě chtěl pochválit Martina Böhma," usmíval se spokojený lodivod ČZU Jan Malina.

Úvodní sada byla hodně vyrovnaná a rozhodovalo se až v jejím závěru. „Se štěstím nám vyšla koncovka, protože jsme prohrávali už o tři body," vrací se Malina k prvnímu setu, který jeho svěřenci vyhráli 26:24 a k druhému, které skončil naopak 25:17 ve prospěch Brna dodal: „Brněnší zlepšili hru ve středu a začali se prosazovat jejich útočníci. My je nedokázali přitlačit servisem."

Třetí set byl hodně podobný tomu prvnímu. Ani jeden z týmů si nevytvořil výraznější bodový odstup a tak se rozhodovalo až v koncovce. Tu opět zvládli lépe Pražané a po výhře 25:23 byli jediný set od vítězství.

„Ve čtvrté sadě se to ale zhouplo zpět pro Brno," komentuje trenér ČZU.

Za stavu 2:2 na sety tak před hráči obou týmů stála zkrácená hra. „V ní jsme stále vedli, ale soupeř dokázal srovnat a od stavu 10:10 se to přelévalo po bodu. Nakonec jsme ale cenné a důležité vítězství vydřeli," přibližuje Malina rozhodující momenty. Tiebreak vyhráli volejbalisté ČZU 15:13 a celý zápas tak 3:2 na sety.

„Z obou stran to byl kvalitní výkon. My byli odvážnější v koncovkách a razantnější na bodové balony, " hodnotil zápas kapitán Pražanů a jejich nejlepší hráč v utkání Martin Böhm.

Po sedmi odehraných zápasech tak ČZU patří šestá příčka extraligové tabulky s jedenácti body a patří tak do pětičlenné skupinky týmů, kteří mají na kontě čtyři vítězství a tři porážky. Příští duel čeká na Pražany na palubovce devátých Benátek.