Ranní duel svedl český pár s favorizovanými Lotyši Plavinsem a Tocsem. Vyhraný první set (21:17), vedení ve druhém 16:13… Ani to nestačilo. „Přestal nám jít servis a udělali jsme spoustu drobných chybiček. Rozhodly detaily,“ litoval Perušič.

Propadat skepsi po prohraném tiebreaku se světovými šestkami by nebylo rozumné. „Měli jsme smíšené pocity. Na jednu stranu jsme byli rádi, že jsme s nimi dokázali hrát vyrovnaně. Na druhou taková porážka bolí,“ poznamenal Schweiner. A jeho kolega doplnil: „Jsme zvyklí se v prohrách nebabrat. Ovlivnilo by to náš další výkon. A vypadnout ve skupině jsme vážně nechtěli.“

V cestě navíc stáli Wutzl, Frühbauer jimž patří v žebříčku 65. místo. Snadné sousto pro třináctou dvojici světa. „Papírově jsme byli favoriti. Rakouští kluci ale mají za sebou dobrou sezonu a hráli doma. Přišla spousta diváků, kteří je hnali kupředu,“ poznamenal Perušič.

První sada nenasvědčovala komplikace (21:16), druhou ovšem hrubě ovlivnilo počasí. Nad Vídní se zatáhlo, z nebe padaly provazy deště, přidal se i silný vítr. „Hrát se nedalo. Kdo dokázal podat, výměnu vyhrál,“ popisoval Schweiner.  Aktéři se tak za vyrovnaného stavu 23:23 na dvě hodiny odebrali do kabin. „Čekání bylo nepříjemné. Nikdo nevěděl, jestli utkání dohrajeme. Pro oba týmy ale byly podmínky stejné,“ líčil Perušič.

Jen co se obloha rozjasnila, bylo rozhodnuto. Za pouhou minutu získali Perušič se Schweinerem potřebné dva míče a mohli se obejmout. „Oddechli jsme si, přiznal druhý jmenovaný. „Pokud bychom sadu prohráli, nápor na psychiku by byl větší. Už jsme ale v play-off.“