Čtrnáct soupeřů čítá startovní listina prvního ze tří dostihů Trojkoruny jubilejní 100. Velké jarní ceny.

Nedělní klasické klání na mílařské distanci 1600 metrů bude velmi vyrovnané. A to i proto, že původně přihlášený hřebec Petarda, který vyhrál dva dostihy na Slovensku včetně tamní Velké jarní ceny, bude nakonec odpočívat.

Naopak na startu bude nečekaný vítěz pražské generálky - Memoriálu profesora Václava Michala - Mandarin. Připomeňme, že vyhrál v kursu 15:1, a tak budou všichni zvědavi, zda toto vítězství bylo dílem okamžiku, nebo má opravdu tak vzrůstající formu. Povede ho, stejně jako při již zmíněném triumfu, jeho trenérka i žokejka v jedné osobě Ingrid Janáčková Koplíková.

Samozřejmě, že hřebec bude mít silné soupeře. Platí to i o druhém z generálky Dragon Arrow s žokejem Jaromírem Šafářem nebo třetím Rabbit Red Jazz.

Ten bude mít v sedle žokeje Tomáše Lukáška, jenž se vrátil z úspěšného působení v Kataru. Koně trénuje Allan Petrlík, který bude mít v poli i dalšího svého svěřence Rabbit Power (Daniel Vyhnálek).

Kurzy jsou vyrovnané

„Dostih bude nevyzpytatelný, i když Mandarin šel minule opravdu skvěle. Ale není možné podcenit nikoho dalšího, a to nemyslím alibisticky. Doufám, že především Rabbit Red Jazz se bude v cíli pohybovat někde na předních příčkách,“ soudí trenér Petrlík.

O tom, jak je dostih vyrovnaný, svědčí i předběžné kursy Tipsportu: Mandarin 5:1, Aidensfield 6:1, Dragon Arrow 6,5:1, Royal Word 7,5:1, Vert Liberte 7,5:1, Rabbit Red Jazz 8,5:1, atd.

Program, do nějž patří i 72. Velká květnová cena či 35. ročník Memoriálu dr. Frankenbergera, začíná v 14.00. Pořadatelé v koutku duše věřili, že se do hlediště už dostanou diváci. Jenže obecná opatření se zatím nezmírnila a v podobném režimu proběhne i sobotní klusácké odpoledne.

„Dostihový den se bude bohužel konat stejně jako ten první za přísných bezpečnostních opatření. Diváky, jak doufáme, přivítáme už na příštím dostihovém odpoledni dni 5. června,“ říká s nadějí dostihový manažer Chuchle Areny Jiří Zlámaný.