Royal Word si vylosoval nepopulární třináctku, ale nakonec to byl on, kdo na mílové distanci suverénně zvítězil. Svěřenec trenéra Arslangireje Šavujeva, který je přihlášen do francouzského derby, měl v sedle žokeje Jiřího Palíka.

„Měli jsme se držet kolem třetího až pátého místa a pak vyrazit k závěrečnému útoku. I když průběh dostihu byl všelijaký, nakonec koně před námi ztráceli síly a on jich měl ještě na rozdávání. Při příznivém průběhu dostihu nebude pro něj problém ani delší dostih,“ uvedl po dostihu žokej Palík.

Jan Verner slavil v Chuchli stý triumf

Velkou pozornost poutala také Velká květnová cena na 1600 metrů pro čtyřleté a starší koně. Prosadil se pětiletý bílý valach Ignacius Reilly v sedle s Petrem Foretem, přesto, že jeho první letošní start ve Francii nedopadl podle představ.

„Ten francouzský start prostě ve své mysli škrtám, dnes byl opravdu suverénní, porazil všechny špičkové koně a vyhrál suverénně,“ vyprávěl jeho trenér Václav Luka.

Třetí nejdůležitější dostih odpoledne - Memoriál dr. Otakara Frankenberga na 2200 metrů - získal pro sebe favorit Hazarder v sedle s žokejem Janem Vernerem. Ten dosáhl stého vítězství na závodišti ve Velké Chuchli.