Jeho start je zajímavý i proto, že poprvé půjde vytrvaleckou distanci (2200 metrů). Zatím se prosadil v kratších dostizích. Pokud se ale ukáže, že má vytrvalecké schopnosti, stane se zřejmě spolufavoritem derby. V předběžných kursech sázkové kanceláře Tipsport je na tom zatím lépe slovenský Opasan (2,85:1), Rate je druhý (3,5:1).

„Vše nasvědčuje tomu, že můj svěřenec má na to, prosadit se i v delších dostizích a věřím, že to v sobotu potvrdí. Je v naprostém pořádku,“ poznamenal trenér Čestmír Olehla, jehož svěřenec vyhrál v červnu Velkou jarní cenu.

Velká červnová cena je sice důležitou zkouškou, nicméně se traduje, že jeho vítěz se málokdy prosadí na nejvyšší umístění v Českém derby. Řada výjimek však ukázala, že to neplatí vždy.

Troop Commander, považovaný mnohými za „černého koně derby“ dal přednost startu v neděli v Bratislavě, kde se zúčastní tamní Velké jarní ceny.

Odpoledne se začíná ve Velké Chuchli ve 14 hodin a program obsahuje devět dostihů. Zaujme především Cena Nory Jeane určená pro klisny, kde v poli sedmi startujících je favoritkou Tularka s žokejem Davidem Liškou (2:1).

Pokud do Chuchle budete chtít přijít i v neděli, můžete navštívit klusácké odpoledne, které začíná ve 14.00 a jehož vrcholem bude také generálka na derby.