Během mítinku zmizí poslední otazník sezony. Ve hře je už jen titul. Nejblíže k němu má žokej Adam Florian, který vede o tři výhry nad žokejem Janem Vernerem (30:27). Ten má ještě šanci situaci zvrátit. Startuje totiž ve všech sedmi sobotních dostizích.

Jeho soupeř se naproti tomu představí pětkrát, ale docela si věří. „Když už mám tak hezky nakročeno k pozici šampiona, tak bych o ní nerad přišel. Určitě se tím ale nestresuji. Budu jezdit tak, jak nejlépe umím. Největší šanci na vítězství mám v hlavním dostihu, ale stát se může cokoli,“ sdělil Deníku Adam Florian.

Tipovat bude těžší

Program závodů začíná v pravé poledne. Mezi favority hlavního dostihu, který je dotovaný částkou 100 000 korun, patří Magic Baron. V Chuchli nastoupí mladý hřebec vůbec poprvé. Na kontě už má ale třetí místo z Mnichova a druhé z velkého mítinku v Bratislavě. A povede ho právě Adam Florian.

Jan Verner se představí v sedle Swinging Thomase, který má za sebou, ostatně jako většina startujících, jen jeden dostih. Forma „koňského dorostu“ je proměnlivá, a tak je těžší tipovat vítěze.

Fanoušci mohou do Velké Chuchle dorazit už po ránu. Střední škola dostihového sportu a jezdectví, která sídlí v areálu závodiště, pořádá totiž od 10 hodin Den otevřených dveří.