Sobotnímu pražskému programu vévodí právě předzkouška Českého derby – Velká červnová cena faktoringu České spořitelny na 2200 metrů. Favoritem bude vítěz Memoriálu dr. Frankenbergera Well Prepared v sedle s žokejem Petrem Foretem.

Celkem bude na startu jedenáct koní, z nichž většina doufá, že dobrý výkon je může posunout ke startu v Českém derby, kde vzhledem kvůli kapacitě boxů může startovat maximálně šestnáct koní. Zajímavostí je i účast žokeje Tomáše Lukáška, který se vrací do sedla po úrazu v Kataru.

Odpoledne, v němž dalším hlavním dostihem je Ceny Nory Jeane pro klisny na 1600 metrů, začíná ve 14.00. Pestrý program je připravený především pro děti. Jen upozorňujeme, že vlaky zastávkou Velká Chuchle nyní projíždějí.

Vítěz Velké jarní ceny – český odchovanec Zamico, který je přihlášený do Českého derby, to bude zkoušet v Bratislavě ve Starohájském kritériu na 2000 metrů. V sedle bude mít žokeje Milana Zatloukala.

Zajímavostí je, že v hlavním bratislavském dostihu – Velké ceně Slovenska na 2400 metrů – povedou deset z dvanácti startujících čeští žokejové. Václav Janáček, český a španělský šampion, bude v sedle hlavní hvězdy odpoledne Opasana. S vítězem Českého derby z roku 2020 byl v květnu druhý v Lyonu.