„Je to zvláštní pocit, jedno oko se směje, druhé pláče. Ale o tom jsou někdy dostihy. Nyní počkáme, jak se to bude v dalších dnech vyvíjet a pak uvidíme,“ řekl trenér obou aktérů Dalibor Török.

To majitel a současně chovatel vítěze Jiří Trávníček měl jednoznačnější hodnocení. „Tvrdá dráha Vert Libertému nesedí,“ poznamenal. Dodejme, že vítěze vedl jezdec Daniel Vyhnálek, favorita pak žokej Michal Hrouda. 

Konečně s diváky

close Vítěz Velké Červnové ceny Tcheque King a Daniel Vyhnálek. info Zdroj: Tomáš Bernat zoom_in Vítěz Velké Červnové ceny Tcheque King a Daniel Vyhnálek. Všechno mohli letos poprvé sledovat diváci. Bylo jich hodně a při dětském dnu bylo i plno nejmladších návštěvníků dostihů. „Je to určitě dobře, že se diváci vrátili. Atmosféra je úplně jiná. Ale já nepatřím k těm, kteří vnímají při dostihu jejich povzbuzování,“ uvedl žokej Adam Florian, který byl v sedle vítěze druhého hlavního dostihu odpoledne – Memoriálu Jaroslava Maška na 1400 metrů.

Jím vedený Worth Choice nepatřil k horkým favoritům. „V dostihu se nám povedlo všechno a koni se zamlouvala o dvě stě metrů kratší distance, než byla minule,“ líčil Adam Florian. Nešťastně skončil návrat na dráhu po téměř dvou letech Pacific Hilla, vítěze derby z roku 2019. Na dráze podklouzl a „vyhodil“ ze sedla žokejku Vendulu Korečkovou.

Sobotní dostihový den v Chuchle Areně byl poslední před Českým derby, které v Praze spolu s dalšími špičkovými dostihy proběhne 27.června.