Hodiny se blížily k šesté večerní, trenér pražských volejbalistů Tomáš Pomr zvedl hlavu a koukl do ochozů haly na Podvinném mlýnu. „Přijdou, nebo nepřijdou?“ problesklo mu hlavou.

Jeho svěřence za několik chvil čekal debut a důvodů proti bylo dost. Předně se hrálo uprostřed prodlouženého víkendu, navíc v časech „koronavirových“, a taky proti neatraktivnímu týmu.

Pomrova tvář se ovšem brzy rozjasnila, 300 nejvěrnějších fanoušků nenechalo Lvy na holičkách. „Vážíme si každého, kdo přišel. Atmosféra byla moc příjemná. Doufáme, že se divákům v nové hale líbilo,“ poděkoval kouč po klání.

Lvi – Fatra 3:0 (-25, -15, -20)
Lvi: Janouch, Skakič, Král, Mihajlovič, Smith, Nedeljkovič, libera Ježek a Havlas. Střídal: Toman. Trenér: Pomr.

Před ním musel mít chmurné myšlenky i ze sportovních důvodů. Lvi absolvovali prachbídnou přípravu, kterou poznamenala zranění i covid-19. Nově složený tým navíc na úvod extraligy padl na palubovce Brna 0:3. A teď prostě musel zabrat.

Koncovka pro silné nervy

Všechno vypadalo na zbytečné obavy. Pražané vedli 18:13 – 20:16, ovšem po sérii školáckých chyb svítilo na tabuli skóre 21:24. A domácí čelili třem setbolům. „Špatně jsme přihrávali, přestali jsme si věřit a nebyli schopni udělat bod. Klid byl pryč, zmatkovali jsme,“ vypočítával Pomr.

Světe, div se! Zázraky se dějí. Lvy vytáhlo z bryndy podání Mateje Mihajloviče  a sadu získali. Od té doby je popisování dalších výměn zbytečné, neboť utkání mělo jednoznačný průběh. Zajímavé ovšem je, že trenér zlom neviděl. „Určitě šlo o důležitou fázi, ale nic se při ní vyloženě nelámalo. Od začátku jsme věřili ve vítězství,“ mínil Pomr.

Jako v tréninku, prosím

Nemyslete si, že se snad zalekl kritiky. „Během zápasu přijdou chyby, které v tréninku neděláme. V tom je problém,“ řekl. „Spadly nám tam balony, které umíme řešit. Nahráli jsme si špatně bodovky, kazili podání…“

Jinak ocenil výsledek i vůli mužstva. Tři body dají Lvům klid a čas na práci. Pozitivní pro ně je to, že další duel absolvují až 7. října, čas na sehrávání tedy mají.