Třicetiletého Milíka čeká už čtrnáctý závod Grand Prix v kariéře. Pokaždé se jednalo o nastoupení za zraněného jezdce nebo start na divokou kartu. Na Markétě poprvé takto startoval už před dvanácti lety. A jednou slavil i velký úspěch - v roce 2017 po skvělém výkonu obsadil třetí místo.

To se ještě žádnému českému jezdci ve světovém šampionátu na domácí půdě nepodařilo. Letos bude závodit v českých barvách po boku Jana Kvěcha, který se pro letošní sezonu stal stálým jezdcem elitního seriálu.

„Oba vnímám jako momentálně nejlepší české jezdce. Věřím, že Honza s Vaškem budou bojovat o co nejlepší výsledek a přinesou českým fanouškům zážitek, na jaký dlouho nezapomenou. Přál bych si to,“ uvedl Pavel Ondrašík, sportovní ředitel pražského závodu.

Kapacitu navýší mobilní tribuny

Osminásobný mistr ČR Milík slavil v minulosti největší úspěchy v evropském šampionátu. V roce 2016 skončil druhý a o rok později získal bronz. V roce 2017 se pardubickému jezdci podařilo na domácím oválu vyhrát i prestižní Zlatou přilbu.

Role náhradníků se na začátku června ujmou domácí jezdci AK Markéta Adam Bubba Bednář a Daniel Klíma. Pořadatelé pro závod přistavili mobilní tribuny. Celková kapacita břevnovského stadionu tak stoupne na 10 800 diváků.