Do všech zápasů naskočil také Jan Křivánek. Jednadvacetiletý talent, o kterém se ještě loni psalo jako o pivotu, nyní už ale nastupujícím na rozehrávce.

Jane, jaká nyní panuje nálada v týmu USK?

Rozhodně ne poraženecká. Ve Svitavách jsme v poslední čtvrtině stáhli náskok domácích a ve ztraceném zápase sahali po vítězství. Z této energie se chceme odrazit směrem k dalším utkáním.

V té době jste ale měli na kontě už dvě porážky. Způsob první (v prodloužení) musel s týmem otřást. Nebo se mýlím?

Šlo o zklamání. V přípravě jsme odehráli výborné zápasy, všichni makali. Pak přišla hloupě prohraná koncovka utkání, ve kterém jsme sahali po vítězství… Padla na nás psychická deka.

Zpod níž jste nevylezli po celý duel s Pardubicemi.

Šlo o kombinaci několika faktorů. Pardubice mají letos výborné mužstvo, po Nymburku asi nejlepší. Navíc potřebovaly vyhrát, jelikož předtím prohrály s Opavou. A my ze sebe nedokázali setřást zklamání z Ústí.

Ve Svitavách jste vedli 8:0, první čtvrtinu ještě vyhráli. Pak se ale vše zvrtlo. Jak může tým nejvyšší soutěže vstřelit za deset minut jediný koš?

Soupeři změnili styl obrany z osobní na zónovou. Při ní se tým nedostane tolik pod koš a musí střílet z dálky. Pozice jsme měli, ale bohužel je neproměnili.

Což se vám dařilo až v posledním dějství.

Ano a ještě jsme málem vyhráli.

Nicméně prohráli. Změnili jste něco v přípravě na Kolín?

Ne, všechno bylo stejné. Hráli jsme v sobotu, v neděli dostali volno, v pondělí měli dva tréninky a video, stejně tak v úterý.

Letošní výsledky BC Geosan KolínKolín – Děčín 83:82, Jindřichův Hradec – Kolín 86:77, Kolín – Opava 81:82

Co vám prozradilo video?

Moc toho nebylo. Trenér nám totiž říkal, že bude mít Kolín dvě nové zahraniční posily, rozehrávače a pivota, což může jejich hru změnit.

Může jít o výhodu USK? Noví a nesehraní hráči.

Anebo také o nevýhodu. Záleží, jak dobří budou a jak se jim bude v ten čas dařit.

Nové basketbalisty Kolína neznáme, jistě si ale vybavíme dlouholetého kapitána USK Michala Vocetku, nyní ve službách Středočechů. Může být on klíčovou postavou zápasu?

Michal je takovým typem hráče, který se buďto chytí a potom se těžko zastavuje, nebo ne a moc nezlobí. Jde o dobrého střelce za tři body. Pokud se v úvodu trefí, může se mu to povést třeba pětkrát.

V jednom z loňských duelů vás doslova rozstřílel Štefan Ličartovský. Vzpomínáte?

Druhý Michal Vocetka, nesmíme ho nechat chytit se.

Na poradě vás trenéři upozorňují na individuality soupeře, nebo berou všechno v globálu?

Probere se styl týmu a poté nás trenéři upozorní na individuality. O Michalovi se Štefanem jsme se ale nebavili.

O kom tedy?

O rozehrávači nebo křídlu Bojanu Bakičovi, který měl obrovský talent, jež asi docela nenaplnil, stále ale umí. Soustředili jsme se i na Láďu Horáka. Ten je poměrně nevyzpytatelný, umí hrát zády ke koši, ale i dobře vystřelit. K tomu připočtěme nové cizince.

Které ale uvidíte až při rozcvičení. Dá se při něm něco zjistit?

Dá se okouknout, kterou ruku hráč častěji využívá. Stejně tak se dá vcelku určit, jestli je dobrý střelec.

Na co chcete pozvat diváky?

Na první letošní výhru. Teď máme Kolín a poté Brno. Dva zápasy, které musíme zvládnout. Nechci si vůbec představit, v jakém rozpoložení bychom hráli s bilancí 0-6.

Na závěr ještě k vaší osobě. Co pro basketbalistu znamená přechod z pivota na rozehrávku?

Veliký skok, netradiční. Mým snem ale bylo vždycky tvořit hru. Za přechod jsem proto rád.

Nepřekáží vám 203 centimetrů?

Rychlostně a třeba i při driblinku snad stačím.

Kooperativa NBL, program 4. kola 21. 10. – 18:00USK – Kolín (Na Folimance 2, Praha 2), Děčín – Prostějov 74:51, Jindřichův – Hradec Nymburk, Opava – Brno, Ostrava – Svitavy (17:30), Ústí nad Labem – Pardubice
1. Nymburk 1 1 0 110:86 100.0%
2. Opava 3 3 0 245:215 100.0%
3. Děčín 3 2 1 234:190 66.7%
4. Pardubice 3 2 1 219:203 66.7%
5. J. Hradec 3 2 1 246:236 66.7%
6. Svitavy 3 2 1 207:224 66.7%
7. Ostrava 2 1 1 133:130 50.0%
8. Ústí nad Labem 2 1 1 142:163 50.0%