Po všech kolech hodnocení a velmi těžkém rozhodování je vybráno 16 zástupců trenérů mládeže, kteří mají šanci si to rozdat o titul Trenér mládeže 2019. Postup jednotlivých trenérů do dalších bojů samozřejmě nestojí jen na jejich zaslaných materiálech. Trenéři byli postupně ověřováni u jednotlivých sportovních svazů, případně u sportovních klubů, kolegů a známých.

„Všichni letošní postupující trenéři, i ti kteří již byli v Top 32, jsou těmi správnými reprezentanty trenérů dětí a mládeže. Jejich práce je nedocenitelná, tímto projektem se snažíme na ni upozornit. Věříme, že pokud trenéři uvidí práci, zkušenosti, radosti i starosti svých kolegů z jiných sportů, může je to navzájem inspirovat a motivovat k další práci,“ říká za celý tým DT Petr Rydl, hlavní organizátor akce.

Na postupující trenéry a trenérky se přijede podívat štáb Díky, trenére. Nahraje si jejich trénink a udělá přátelský rozhovor s trenérem. Z natočených materiálů budou připraveny medailonky každého trenéra, které budou vycházet v průběhu léta. Začátkem září bude vybrána porotou finálová 8 nejlepších, která se 3. listopadu potká v Praze v boji o titul na Dnu trenérů mládeže. To bude jako v předchozích ročnících především oslava dětského trénování. Hrát se bude o ceny za nejméně 180 tisíc korun.

A kdo o takové ceny bude usilovat? Například trenér dobrovolných hasičů. Pozornost bude poutat také trenér šachu z Krnova, trenér aikida či trenérka skoku přes švihadla z Řevnic. „V tom je síla tohoto projektu, nejde nám o masovost jednotlivého sportu, ale hlavně o příběh a záslužnou činnost jednotlivých trenérů,“ upozorňuje Rydl.

Sportovně-společenská akce chce ocenit ty, kteří přivedou ke sportu co nejvíce dětí a naučí je mít sport rád, smyslu pro povinnost a fair play. Zároveň z nich vychová nejenom dobré sportovce, ale i dobré lidi. Přihlásit svého oblíbeného trenéra či trenérku do ankety mohl kdokoliv. Vlastně už tím upozornil na jeho schopnosti a veřejně mu poděkoval za jeho záslužnou práci s dětmi, kterou provádí po zaměstnání ve svém volném čase, o víkendech a často bez odměny.

„Díky, trenére upozorňuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která není společensky oceněna tak, jak by si zasloužila. Mnozí se věnují dětem z lásky k nim a svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme aspoň částečně to napravit, “ doplňuje Rydl.

Seznam postupujících: Lucie Koštířová  – aerobic – TSK Dynamik, Michaela Mádrová – aerobic – Fit Studio D Praha, Jiří Robovský – atletika – TJ Sokol Kolín, Markéta Osičková – badminton – TJ Astra Zahradní Město, Mirko Šída – badminton – BK TU v Liberci, Petr Zeman – baseball – ORLI Choceň, Tomáš Hruška – basketbal – Královští Sokoli Hradec Králové, Milan Kulhánek – aikido – Aikido Pardubice, Libor Trojan – fotbal – FK Jinočany, David Vins – lední hokej – HC Vimperk, Jiří Blajer – hasiči – SDH Březové Hory, Nela Staniczková – mažoretky – MiKaDo Karviná, Olga Kepková – rope skipping – Rebels O.K. Rope Skipping Řevnice, Karel Handlíř – šachy – TJ Lokomotiva Krnov, Jan  Váňa – tenis – Tenisová akademie Jan Váňa, Petra Svobodová – veslování – Český veslařský klub Brno.