Finále s názvem Den trenérů mládeže odstartuje přesně v poledne. Jde o zábavu, prestiž, ale také o titul Trenéra mládeže 2017. Navíc vítězi pořadatel umožní pobyt v prestižním světovém tréninkovém centru dle vlastního výběru v hodnotě 40 tisíc korun. Druhý nejlepší trenér v celkovém pořadí obdrží 30 tisíc korun na zahraniční stáž. Třetí nejlepší vyhraje 20 tisíc korun na stáž a čtvrtý dostane 10 tisíc.

Každý trenér z první čtyřky obdrží navíc 10 tisíc jako příspěvek pro svůj klub na práci s dětmi. „Už třetím rokem se snažíme podporovat lidi, kteří ve svém volném času věnují energii dětem a vedou je ke sportování. Vyzdvihujeme jejich příběhy a náležitě je pak oceníme,“ popsal Rydl.

Princip soutěže zůstane stejný před porotou ukážou svoji práci trenérky a trenéři, kteří se dostali do Top 10. Cílem je předvést co nejatraktivnější a nejzábavnější cvičení. Vystoupení bude mít časový limit osmi minut. „Chtěli jsme z trénování dětí udělat show a dokázat veřejnosti, že to je nejenom podstatná činnost pro fungování sportu, ale také ta nejzábavnější,“ doplnil organizátor Rydl. Porota poté vybere čtyři nejlepší. A jak se vyhodnotí vítěz?

Každý trenér dostane přidělené čtyři svěřence

Ne však svoje, ale cizí od jiných trenérů, kteří do finálního kola nepostoupí. Děti se rozlosují na místě. Trenér je bude muset za krátkou dobu poznat, rozeznat jejich schopnosti. Čtyři trenéři budou soutěžit o titul ve třech týmových hrách. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíce bodů. Projekt Díky, trenére funguje již třetím rokem. V základní nominaci letošního ročníku se nashromáždilo přes 1000 nominací z 23 sportovních odvětví. Akce má podporu více než 30 sportovních svazů. Vstup na finále je zdarma.

Letošní finalisté: Vítězslav Kokoř (Badminton VK Aš), Dominika Hýsková (TJ Karate České Budějovice), Matěj Koňařík (Florbalový klub Zlín Lions), Zdeněk Grygar (FC Baník Ostrava), Alena Valášková (KNH Chomutov), Karel Ševčík (RC Tatra Smíchov), Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí), Milan Knebl (SKST Děčín), Bára Ptáčková (FC Báry a Hanky Šulcové), Martin Vaňka (Como-3 gym). Místo konání: Arena Sparta, Podvinný Mlýn, Kovanecká 27, Praha 9, 14. 10., od 12.00.