Úvodní čtvrtina vyšla lépe hostům, pro které to byl poslední zápas sezony. Díky kopu Hruboně a touchdownu Imra se Blades dostali do vedení 10:3.

Domácí ale ve druhé čtvrtině zabrali a touchdowny Stevense, Růžka a Suchého otočili vývoj zápasu. Do poločasové přestávky už šli Lions s vedením 24:10.

Ve druhém poločase si Pražané pohlídali komfortní vedení, které ještě navýšili. Útok Severočechů se dokázal prosadit již jen jednou, když si přes celé hřiště doběhl pro touchdown David Richter po pasu Pavla Mráze. Tato krásná akce ale jen kosmeticky upravila skóre na konečných 45:17 pro Lions.

„Po první čtvrtině jsme se probudili a začali jsme hrát, jak jsme měli. Chtěli jsme mít rychlý start do začátku, ale aspoň, že to dopadlo takhle. Máme před sebou hodně práce a těšíme se na semifinále s Vysočinou,” uvedl po zápase hlavní trenér Lions, Zach Harrod.

Lions si zahrají o postup do finálového Paddock Czech Bowlu doma v televizním utkání proti Vysočině Gladiators. Zápas o titul je pak na programu 20. července v Ostravě.