„Navzdory rozdílnému postavení v tabulce se na derby těšíme a chceme v něm uspět,“ řekl Deníku trenér Slavie Petr Čermák. Pět zápasů před koncem ligy ztrácí jeho družstvo na Spartu sedm bodů – ne však ze druhé, ale až z třetí pozice. Druhé je Slovácko, má o dva body víc než Slavia.

„Máme mladý tým s průměrem okolo devatenácti let, ne moc zkušený, a tak je třetí místo perfektní,“ uvedl Čermák.

„Podle mě Slavia svými výsledky zaostává za svými možnostmi. Je jedním z mála kvalitních soupeřů v naší lize amy ji nepodceníme. Tím spíš, že jsme v posledním kole doma jen remizovali s Plzní a navíc osu týmu trápí zdravotní potíže,“ prozradil kouč Sparty (a současně reprezentace) Dušan Žovinec.

Otazník visí nad triem sparťanek Bertholdová, Došková, Heroldová. Pokud Sparta vyhraje, už bude mít prakticky titul v kapse. „V sobotu nás ale čeká těžký zápas na Slovácku,“ připomenul Žovinec.

Aproč se hraje v Uhříněvsi? „V Edenu už pro nás není místo, působí tam šestnáct mládežnických týmů Slavie. I tak věřím, že derby bude mít atmosféru,“ dodal Čermák. Jeho protějšek tomu ale moc nevěří. „Kdyby to bylo v centru Prahy, pak možná. Takhle se přijedou podívat nejspíš jen naši kamarádi a známí,“ oponoval Žovinec.