Samotná územní převaha body nedělá. O tom se v sobotu přesvědčili ragbisté Pragy v utkání s Tatrou Smíchov.

V souboji tradičních rivalů domácí „Pragovka“ tlačila, ale skóre narůstalo hlavně na straně soupeře. „Rozhodlo i jejich štěstí, vždyť jsme je v prvním poločase zatlačili a o dvě položené pětky přišli až těsně před brankovištěm,“ litoval trenér domácích Eduard Krützner.

Jeho tým v zápase postrádal dva reprezentanty, Madryho a juniora Havlíčka. „I to výsledek ovlivnilo, oba jsou to hráči z roje,“ doplnil Krützner.

Praga čeká na zdolání Tatry několik sezon. A kvůli způsobu nasazování se vzájemný zápas hrál u Rokytky poprvé od ročníku 2005/06. „I přes porážku jsme letos odehráli svoje nejlepší utkání a teď už se soustředíme na Říčany,“ připomněl trenér Pragy příštího těžkého soupeře svého mužstva.

Smíchovská Tatra jako obhájce extraligového titulu pokračuje v soutěži bez ztráty bodu. A až třetí soupeř proti ní dokázal vůbec bodovat. „Proti Pragovce jsme vytěžili z minima maximum,“ uznal sportovní ředitel klubu Filip Vacek. „Přiznám, že jsme měli i trochu štěstí. Dokázali jsme prakticky z každé šance skórovat.“

Hosté drželi mírný náskok díky propracované a aktivní obraně. Ustáli i ostrý nástup Pragy do druhého poločasu. „Oni měli výraznou územní převahu, pak se dostali do kontaktu lehkou pětkou,“ popsal Vacek. Jedinou pětku domácích položil Jakub Fuchs, za Tatru ale stejným způsobem kontroval legendární Roman Rygl.

A symbolicky znovu se štěstím.

Za stavu 16:21 po sérii neurovnaných kopů a až kulečníkových odrazů v útočné části mu padl míč přímo do náruče. S takovou nabídkou na úrovni soupeřovy obranné řady si zkušený Rygl už snadno poradil. Tradičně první muž extraligové statistiky tak rozšířil svou rekordní sbírku položených pětek. V této herní činnosti Rygl už překonal hranici tisíce bodů.

V sobotu hráči Tatry přivítají na Smíchově Spartu. Praga se s Říčany utká venku.