„Denisa udělala během sezony veliký pokrok. Přišla jako útočná hráčka, která měla v hlavě především body a stala se z ní týmová, na kterou se mohu spolehnout v každé herní činnosti,“ pochválil svou svěřenku kouč VŠE Jiří Bárta.

Deniso, co rozhodlo duel s Karlovými Vary?

Do zápasu jsme šly s velkým nasazením, chtěly jsme si zvednout sebevědomí do play off. Konečně jsme splnily trenérovy pokyny v obraně. Dobře jsme odstupovaly a dobře bránily.

Jaká vládne spokojenost s desátou příčkou?

Snažily jsme se být co nejvýš. Nevyšlo nám ale několik zápasů v koncovce nebo s VŠ v prodloužení. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se smířit s desátou příčkou a potrápit Trutnov. Za rok už ale chceme hrát skupinu A1.

Jste odchovankyně Nuslí, ze kterých se před sezonou stalo VŠE. Jak se na projekt díváte?

Pozitivně. Před rokem jsme postupovaly do ŽBL. Vznikla otázka, kdo by chtěl za tým hrát. Zůstalo pouze pár holek. Do takto kvalitní soutěže jsme nemohly jít samy, proto nás doplnily cizinky.

VŠ a VŠE jsou českými značkami mládí. Opravdu nemohou hrát jen s mladými Češkami?

Máte pravdu, že by měly mladé Češky v těchto týmech dostávat hodně příležitostí. Získávat zkušenosti ale nejde bez ostřílených českých hráček a dobrých cizinek.

Jednou z nich je Darina Johnová, vaše spoluhráčka na místě rozehrávačky. Co vás naučila?

Darina je nyní bohužel zraněná. Všem v týmu ale moc pomohla, i teď na trénincích a v kabině. Setkání s ní je pro nás zkušeností k nezaplacení.

Jde ale o vaši konkurentku. Jste spokojenější, pokud hraje a vy sedíte, anebo ve chvíli, kdy vám z lavičky pouze radí?

(smích) Na začátku sezony jsme hrály i spolu. Darina nastupovala na pozici křídla. Určitě jsme spokojenější, když hraje. Opravdu (smích).

Rok jste působila ve VŠ. Jak moc jste si přála tento celek pro play off?

Moc. Trutnov má ale teď hodně zraněných hráček, proto nejde o špatného soupeře.

Má desátý tým ŽBL v play off šanci na úspěch?

Naděje je vždycky, jinak bychom nemusely ani nastupovat. Budeme se snažit hrát rychlý týmový basketbal a využít oné marodky. Snad překvapíme.

Jaké jsou basketbalové cíle Denisy Harapesové?

Chci podávat dobré výkony, hrát vrcholový basketbal a jednou se pokusit o zahraniční angažmá.

David Nejedlý