Vyhrál srpnový mezinárodní turnaj Fortuna Czech Open v Praze, v prosinci získal Pohár ČFbU a v sobotu definitivně sesadil po šestiletém kralování z trůnu v nejvyšší soutěži Liberec. "Liberec byl velice těžký soupeř, který má zkušenosti. Vyhrály jsme sice 3:0 na zápasy, ale až tak jednoduché to nebylo," řekla trenérka Děkanky Markéta Štéglová.

Nová Děkanka získala triumf premiérově, avšak má v kádru aktuálně hned devět reprezentantek, hráčky, které chuť triumfu znají či skončily s Tatranem těsně pod vrcholem. Ambiciózní klub má však vyšší ambice. Rád by v nejbližší budoucnosti konkuroval nejlepším celkům světa. "Plán je tak do dvou tří let. Je to dlouhodobá práce. Hodně celou sezonu pracujeme především na fyzičce, to je základ. Holky se připravují i individuálně dopoledne a s kondičním trenérem Danem Hejretem, někdy tak mají i dvoufázové tréninky," navázala Štéglová s tím, že k tomu neustále pracují na taktice a technice s holí.

Po změně systému dosavadního Poháru mistrů a rozšíření o jeden celek, který vzejde z kvalifikace evropských velmocí, bude v evropské soutěži větší konkurence. Na další sezonu se tak má nabitý kádr Děkanky ještě posílit, zkouší lovit i zahraničí. "Měly by přijít dvě až tři hráčky z naší ligy. Akvizice z ciziny se bude ještě dále řešit, čekalo se také, jak dopadneme. Padla možnost jedné posily z Finska, která čekala, zda její klub získá titul. Když se tak stalo, tak nepřijde," uvedla trenérka Děkanky. V současné době si nové mistryně užívají triumfu.