Simonová do závodu vyjížděla až z jedenáctého místa s téměř minutovou ztrátou na vedoucí Němku Herrmannovou. Všechny čtyři střelnice však absolvovala bez zaváhání a postupně se prokousávala do čela, kde nakonec byla i v cíli a to se sedmnáctisekundovým náskokem na Švýcarku Gasparinovou. Dvojici na stupních vítězů doplnila Italka Vittozziová.

Davidová startovala z páté příčky, na první položce jednou chybovala, ovšem její chvíle přišly na druhé střelbě. Tu na rozdíl od soupeřek, třeba do té doby vedoucí Němka Preussová absolvovala čtyři trestná kola, zvládla bezchybně a šla s přehledem do vedení. 

Na třetí zastávku přijela s téměř půlminutovým náskokem, ovšem nedařilo se jí. Závod si prodloužila o tři trestné okruhy, což jí pochopitelně poslalo pořadím směrem dolů. 

Poslední střelba byla pro Davidovou s jednou chybou, což jí v kombinaci se závěrečným běžeckým úsekem nakonec stačilo na osmou příčku. Osmadvacátá skončila Lucie Charvátová, na body dosáhla třiatřicátým místem Jessica Jislová. 

Celkovou vítězkou Světového poháru se stala Dorothea Wiererová, které nahrály chyby Tiril Eckhoffové na poslední střelbě.