V jedenácti zápasech zaznamenaly pouhou jedinou prohru, a to v elitní skupině proti Italkám 1:2. Se stejným soupeřem nechtěly podobný výsledek opakovat a tak finále české hráčky v bohnickém areálu na Joudrs rozehrály skvěle. Hned v první směně daly šest bodů, z toho dva úspěšné odpaly předvedla kapitánka Kristýna Horáčková. Další bod přidaly Češky ve druhé směně a ve čtvrté si pak připsaly ještě dva.

Naopak Italkám se v útoku nedařilo, pro jediný bod si doběhly ve třetí směně. Největší překážkou pro ně byla nadhazovačka Amálie Chaloupková, která v pěti směnách zaznamenala devět strikeoutů. „Zápas byl napjatý, ale na začátku jsme dali hodně moc bodů a to jsme udrželi až do konce. Nadhazovalo se mi skvěle, déšť mi nedělal problém,“ dodala Chaloupková.

České softbalistky do 18 let se z evropského titulu radovaly v roce 2014, 2021 a nyní v letošním roce. Na turnaji získaly celkem 137 bodů, předvedli 127 úspěšných odpalů, z toho pak šest homerunů. Nejvíce na pálce byla vidět Kristýna El Ghannam, která ve statistikách má 16 hitů a pro reprezentační tým získala 25 bodů.

Nejlepší českou nadhazovačkou byla Amálie Chaloupková, která zařídila pět výher a 41 strikeoutů. Díky titulu si juniorky zajistily postup do kvalifikační skupiny o mistrovství světa v příštím roce. „Tímhle český softbal posuneme, protože na takové turnaje chceme jezdit,“ doplnil trenér Kusý.

close České juniorky vybojovaly v Praze evropský titul. info Zdroj: Czech Softball zoom_in České juniorky vybojovaly v Praze evropský titul.