ČZU Praha – Jihostroj České Budějovice 3:2 (27,-13,20,-21,13)

ČZU Praha: Lohr, Vachoušek, Pfeffer, Křesťan, Záveský, Finger, Široký, Marel, Bartůněk, Celerýn, Šrámek, Pajma, Patočka. Trenér Malina.

 „Porážka byla zasloužená,“ přiznal kouč Českých Budějovic Jan Svoboda.

 „Začali jsme špatně a zbytečně ztratili první set. Druhý jasně vyhráli. ČZU Praha hledalo dlouho sestavu, až ji našlo s Křesťanem na univerzálu. V důležitých míčích bylo agresivnější,“ popsal rozhodující aspekty duelu.

 „Porážku beru částečně na sebe, protože se nacházíme v plné fyzické zátěži. Zodpovědně se připravujeme na play off. Určitě si ale myslím, že bychom neměli na ČZU prohrát. Možná ale taková ztráta pomůže a hráče upozorní na nedostatky. Nicméně z ní radost rozhodně nemám,“ dodal Svoboda.

 „Jsem maximálně spokojený. Porazit Budějovice v domácím prostředí v pětisetové bitvě je jako sen. Hlavně mě ale těší, že jsme dokázali utkání otočit, i když jsme často tahali za kratší konec,“ dal prostor emocím trenér ČZU Jan Malina.

 „I my brali zápas jako přípravu na play off. Kluky jistě výhra motivuje do další práce,“ pokračoval.

ČZU mělo blízko k daleko větší senzaci. Trenére, proč jste nevyhráli ve čtyřech setech a za tři body?

 „Máte pravdu, že ve čtvrté sadě byla velká šance. Soupeř nás ale trošku odtáhl od sítě. My pokazili dvě mezihry, dali aut a šli jsme do tiebreaku,“ vysvětlil. Pak se zastavil nad výkony jednotlivců.

 „Určitě mě potěšili všichni kluci. Zapomenout ale nesmím především na tři z nich. Nahrávače Luboše Bartůňka, Tomáše Pajmu na středu a libero Daniela Pfeffera,“ pochválil své svěřence úspěšný lodivod.

 „Pokud vyhrajeme 3:2, budeme celý večer nesmrtelní,“ tvrdil s nadsázkou v předzápasovém rozhovoru Deníku jeden z vyzvednutých Daniel Pfeffer.

Tomáši Pajmo, jaké je to být nesmrtelný?

 „Rozhodně je to krásný pocit, nečekali jsme, že bychom mohli vyhrát. Moje dojmy se teď nedají popsat. Je to prostě úžasný,“ smál se jeden z hrdinů večera Tomáš Pajma.

David Nejedlý