To se jeho hráčům v hale na Lukách podařilo, přesto odjížděli domů se svěšenými hlavami, zatímco domácí slavili třetí výhru v sezoně i posun na snovou pátou příčku pořadí.

ČZU Praha – Havířov 3:1 (20, 21, -23, 24)

Čtyři naprosto vyrovnané sety se hrály na ČZU. První se nesl ve znamení kvalitního útoku i příjmu obou družstev, která se až, do druhého technického oddychového času tahala o každý bod. Na konci dějství se ale hosté dopustili třech technických chyb a ČZU set darovali.
Stejnou mincí opláceli domácí v druhé sadě, kdy počet jejich přešlapů a dotyků sítě povážlivě narůstal. Především díky skvělému výkonu Michala Fingera na servisu ale opět bodovalo ČZU.


V koncovce třetího setu domácí upustili od koncentrace na příjmu a následně i v útoku. Hostující družstvo svým dobře umístněným podáním otočilo vývoj sady ze stavu 21:19 na 23:25.


I čtvrtý set přinesl tuhý boj o každý míč. Díky dvěma útoků nejzkušenějšího hráče ČZU Miloslava Marela v samotném závěru, ale domácí vydřeli dva veledůležité body.


„Do utkání jsme vstoupili dobře a dva sety vyhráli v naprostém klidu,“ tvrdil po duelu univerzál ČZU Miloslav Marel.


„Pak jsme ale trochu vyklidili pole, nechali soupeře rozehrát a sami předváděli volejbal, tak trochu v křeči. Z toho plynula nečekaná ztráta třetího setu i nervy drásající koncovka setu čtvrtého,“ popisoval.


„Jsem rád, že jsme ji zvládli a potvrdili tím dobrý vstup do sezony, který nás, jak pevně věřím, dovede do play off,“ dodal Marel.

ČZU Praha: Bartůněk, Celerýn, Finger, Křesťan, Lohr, Marel, Pajma, Patočka, Pfeffer, Široký, Šrámek, Vachoušek, Záveský. Trenér Malina.