Chodov po čtvrtfinálovém vítězství nad obhájcem prvenství Pixbo Wallenstam (6:5) podlehl dalšímu švédskému klubu Dalenu 3:5.

 „Na kluky už dolehla únava, ze které pramenily chyby, které Švédové nemilosrdně trestali. S bronzem jsme ale samozřejmě spokojení. O něco více si ovšem ceníme vzestupnosti našich výkonů," mínil trenér Chodova David Podhráský.

Střešovice nejdříve získaly cenný skalp finského mistra Seinäjoki (4:3), ale v boji o finále podlehly SV Ersigen 1:3.

 „Bronz stoprocentně bereme, skládáme nový tým a je tam spousta nových tváří. Hrajeme úplně nový systém, který jsme nikdy nehráli. Je to dvojnásob cenné, že jsme se ve skupině spíše hledali a postupem turnaje forma vygradovala," řekl útočník Tatranu Tomáš Vávra.

V ženské kategorii se už ve čtvrtfinále rozloučily české mistryně Herbadent SJM Praha 11, když podlehly finskému SB-Pro 0:1.

Dál postoupily hráčky FbŠ Bohemians, které zdolaly 2:1 švýcarský Wizards Bern Burgdorf. V semifinále ale i ony smolně vypadly s SB-Pro 3:4 na penalty.

 „Nyní převažuje zklamání, finále bylo cílem a chtěli jsme ho hrát. Myslíme si, že tým na to i měl. Když si ale řekneme, že u nás hrají nejlepší Češky, tak to zní hezky," hledat pozitiva kouč Bohemians Jan Kaňkovský.

Švédové jsou prostě florbalovější, uznal po semifinále brankář Chodova Barák

close Jan Barák. zoom_in Statečně bojovali hráči Chodova v semifinále Czech Open. Nakonec si ale pověsili na krky „pouze" bronzové medaile, po prohře 3:5 od Dalenu. Mezi poraženými byl i čtyřiadvacetiletý gólman Jan Barák, který si v duelu se Švédy připsal řadu skvostných zákroků, ale i drobnou nepozornost při třetí brance.

Jane, reprezentační trenér Cepek ohodnotil šance vašeho celku v semifinále jako vysoké, jelikož Švédové pojímají turnaj z části jako dovolenou. Souhlasíte?
No nevím, přijde mi, že ve chvíli, kdy turnaj graduje, tak severské týmy hrají líp. Asi se opravdu sehrávají. Tohle byl silnější Dalen než ten, který jsme potkali ve skupině. I když ve finále švédské ligy asi hrají ještě líp.

Jak se hraje proti takovým „dovolenkářům"?
Dobře, je to jejich sport, ve kterém jsou nejlepší. Pro nás je to jediná šance, kdy se s nimi popasovat. Já za nimi do Dalenu nikdy nepojedu. Je to fajn se poměřovat s někým jiným, než s mužstvy v naší extralize.

Zápas jste začali velmi dobře a dostali se do vedení.
To nic neznamená. Jarda Jágr říkal v Naganu, že je lepší první gól nedat, aby mužstvo nezačalo brzy bránit.

To se vám stalo?
Nestalo, tady je to úplně jedno. Jeden gól ve florbalu nic neznamená. Soupeři pak taky vedli o tři branky a my byli najednou na dostřel. Pořád se to přelévá, je to taková horská dráha, která ale s námi bohužel sjela dolů.

Dvě třetiny jste se drželi v kontaktu. Čím to bylo zapříčiněné?
Šance jsme si nějaké vypracovali. A hráli jsme i hezky a nebyli ustrašení. Náš florbal mě z branky bavil.

V poslední vteřině druhé třetiny měl obrovskou šanci Jendrišák. Byla zlomová?
Ta skončila na spojnici. Měli bychom přeměřit branku, jestli je v pohodě. (směje se) Byla to škoda, to je ten „cenťáček", co rozhoduje.

Třetí branka byla z kategorie laciných.
Byl jsem v pohybu, míček se mi na chvíli ztratil, nějak se zatřepotal. Navíc šel na místo, na které se dostávám dost těžko se svými dvěma metry. Až uvidím gól později v televizi, tak si možná budu rvát těch pár zbylých vlasů, co mám.

Vyčítáte si jí?
Ani ne, to jsem vytěsnil hned z hlavy. V obdržených gólech jsem se přestal babrat asi v sedmnácti letech. (směje se)

Ani v tu chvíli jste branku neřešil? Všiml jsem si, že vás přišli povzbudit spoluhráči.
Ne, vůbec. Jestli přišli, tak jim za to děkuji.

Kdy se rozhodlo utkání?
Mrzí nás úvod třetí třetiny. Dostali jsme dva góly za třicet vteřin. To není úplně chycený začátek. Škoda.

Co rozhodlo utkání?
To ani nevím. Švédové jsou prostě florbalovější. My to musíme nahradit bojovností. Začátek třetí třetiny nás vážně mrzí.

Naběháte se často tak, jako při vaší power-play?
(směje se) To ne a už bych to nechtěl zažít. Výstroj váží asi dvacet kilo a když se zpotí, je to „radost". Ale škoda, i při power-play jsem věřil. Dvě minuty je na dva góly dost času. Jak říká Ondřej Zamazal: „Je to florbal, v tom se může stát úplně všechno." (směje se)

Vládne u vás spokojenost s bronzem?
Naprostá. Placku jsme nečekali a trochu o ní snili. Je moc hezká. (ukazuje medaili) Pěkný čtvereček.

Budete spokojeni i ve chvíli, kdy Tatran Střešovice postoupí do finále?
Určitě, dám si pivko, sednu si do hlediště a budu fandit Tatranu. Těším se na to.