„Ptá se mě na to úplně každý. Je pravda, že náš tým má se Zdeňkem blízký vztah. Už od dob, kdy jsme ho zabezpečovali, jsme v blízkém kontaktu. Když došlo k tomu, že mu nebyla prodloužená smlouva, tak jsme začali komunikovat o spolupráci. To je pravda a pořád to platí,“ prozradil Kijevský v reakci na možné působení Štybara v týmu.

„Situace se má tak, že Zdeněk sice řekl, že pojede nejspíš poslední závod, ale už neřekl, jestli myslel závod v terénu, nebo na silnici. Teď jsme si dali datum 25. ledna, kdy se domluvíme, jak naše spolupráce bude pokračovat dál. Jestli to bude v pozici závodníka, nebo v pozici mentora a sportovního ředitele,“ doplnil.

Zvučné jméno by dodalo do týmu další důležitou součástku po zatím nejúspěšnější sezoně v historii ATT Investments Pro Cycling Teamu. Jeho jezdci loni získali hned tři tituly Mezinárodní cyklistické unie UCI na silnici a další jeden přidali v cyklokrosu. V žebříčku týmů se umístila česká stáj na 40. místě za nejznámějšími jmény a mezi kontinentálními týmy byla dokonce třetí.

Na tyto úspěchy se pokusí navázat i teď ve své jubilejní desáté sezoně. „Prioritou je mistrovství republiky. Rádi bychom navázali na rok 2023 a do české sbírky dodali dres ze závodu jednotlivců. Pro to uděláme maximum, abychom ho získali. Určitě se zúčastníme závodu Czech Tour, okolo Slovenska, okolo Maďarska a okolo Chorvatska. V každém budeme chtít uspět aspoň tak jako v letech minulých,“ nastínil sportovní ředitel Jaromír Friede.

Tým bude vstupovat do nového ročníku s osmi novými tvářemi. Poprvé vstupují mezi muže Jan Bittner, Richard Riška a Matthias Schwarzbacher. Ze zkušenějších jezdců pak do týmu přestoupili Matyáš Fiala, Šimon Vaníček, Filip Řeha, Dominik Neuman a Bartosz Rudyk.

Z loňské soupisky zůstali ve stejné stáji Daniel Turek, Jan Kašpar, Jiří Petruš, Karel Camrda, Tomáš Jakoubek, Michal Schuran, Martón Dina, Matúš Štočkek a Jakub Otruba, který je hlavním esem ATT Investments Pro Cycling Teamu.

Loni se stal totiž prvním mistrem republiky v historii týmu, získal 358 bodů do UCI rankingu a úspěchy sbíral i v dalších závodech. Český pohár vyhrál a první byl i v závodě na Rhodosu. I proto je členem širší nominace na olympijské hry.

„Cílem je hlavně obhajoba titulu v časovce. Trať v Jevíčku na mistrovském závodě má být určitě těžší. I když ještě neznám její přesnou podobu, titul v závodě s hromadným startem je dalším velkým cílem. A bylo by fajn obhájit i pozice na závodech, kde se potkáváme s většími týmy, protože tam je závodník nejvíc vidět a má i největší šance dostat se někam do ještě většího týmu,“ prozradil s výhledem do nové sezony pětadvacetiletý závodník.