„Trenér Pavel Pauza totiž byl na mistrovství světa v Chorvatsku a asistent Jirka Kotrč mě požádal, abych u lavičky stál s ním,“ objasnil dvaatřicetiletý křídelní hráč.

Jak jste si užil svou premiéru?

Byl jsem zpočátku trochu nervózní, ale pak jsem se do toho dostal. Zažíval jsem docela zvláštní pocit, protože normálně s klukama hraju, jako sportovní ředitel jim připravuju smlouvy a teď jsem je najednou trénoval.

Musel jste v zápase řešit nějaké vyhrocené situace?

Nic takového nepřišlo. Od začátku jsme vedli a řešili hlavně takové věci, jako je například střídání. Když se mi něco nezdálo herně, snažil jsem se klukům v klidu říct, co se jim nepovedlo.

Vyhráli jste 38:24, to vás trenér Pauza musel pochválit.

Byl napjatý, jak hrajeme, volal už během zápasu. Já ale u sebe neměl mobil, tak mu průběžný výsledek hlásil Martin Lehocký (levé křídlo Dukly).

Už ve středu vás čeká osmifinále Českého poháru proti Jičínu, který kvůli virové epidemii žádal o přeložení posledních dvou utkání extraligy. Neoslovil vás soupeř se stejnou prosbou?

V neděli jsem mluvil osobně s trenérem Jičína Babákem, a ten ani nic nenaznačil. Předpokládám, že prostě využijí ty hráče, které mají k dispozici. Asi dostanou příležitost i mladí hráči. I my dáme prostor klukům, kteří se normálně na palubovku tolik nedostanou. Opory si zase budou zkoušet některé herní varianty. O víkendu totiž jedeme k těžkému zápasu do Zubří.

V posledních třech kolech základní části bojujete v extralize o nejlepší umístění z českých mužstev, největším soupeřem je právě Zubří.

Pokud bychom chtěli pomýšlet na první místo mezi českými týmy, bude potřeba vyhrát všechny zápasy do konce základní části, takže i ten v Zubří. Naši prioritou je ale od začátku druhé místo, abychom v případném semifinále začínali s Karvinou doma.

Dukla se před sezonou netajila vysokými ambicemi. Jak vlastně přistupujete k bojům v Českém poháru?

Na prvním místě je samozřejmě extraliga. Ale pohár rozhodně nebereme na lehkou váhu, protože i odsud vede cesta do Evropy.