Den po duelu už nacházel především pozitiva. „Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že získáme bod, beru ho. Ovšem nejpodstatnější je výkon,“ zdůraznil.

Zejména druhá sada, kterou domácí ovládli 25:11, se mu musela zamlouvat. „Hezký rozdíl. Hráči si na sebe ušili bič. Vím, že dokážeme porazit každého. Teď to po nich budu vyžadovat,“ usmál se Pomr.

V rozhodujících fázích se projevila síla Jihočechů. „Podržel je kvalitní a nekompromisní útok. Nic si nemůžeme vyčítat, nebylo to o našich chybách, ale o vyzrálosti Jihostroje,“ vysvětloval.

V utkání mohl Pomr po více než měsíci použít svého univerzála Gina Roberta Naardena. Se Surinamcem se projev Lvů výrazně zvedl. „Jsem s ním pokojený. Vím, že byl zklamaný ze závěru, kdy mu nahrávač věřil a on nesložil dva balony. Nicméně to se stává a nemůže to pokazit pozitivní dojem z jeho výkonu.“

Před rozuzlením základní části (zápasy v Odolene Vodě, s Benátkami, ve Zlíně a s Ostravou) se pražští volejbalisté příjemně naladili. „Důležitá série. Beru ji jako takové předpředkolo play-off,“ charakterizoval trenér. „Potvrdili jsme si, že na to máme. Aby nás porazily, musely i Budějovice hrát jak o život. Sezona může být ještě dlouhá a úspěšná,“ doplnil odhodlaně.

Lvi Praha – Jihostroj České Budějovice 2:3 (19:25, 25:11, 25:22, 18:25, 12:15)
Rozhodčí: Němeček, Dmejchal, na čarách Činátl, Poláček. Diváci: 360.
Lvi: Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, Fortuník, libero Kovařík. Střídali: Svoboda, Špulák, Démar, Kuboš. Trenér: Pomr.
Jihostroj: De Amo, Michálek, Mach, Křesťan, Kraffer, Todua, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Fila, Kupilík, Stamples, Polák. Trenér: Dvořák.