„Měly jsme špatnou fyzičku. Dohodly jsme se proto na spolupráci s Helenou Fuchsovou," rozkrývá impulsy nutné k návratu. „Naučila nás vlastně běhat," děkuje bývalé olympioničce.

Už tedy běhaly, ale bylo jich málo. Před slávistkami stál úkol v podobě rozšíření kádru. „Lanařilo se, kde se dalo a dneska je nás sedmnáct," těší Květu a popisuje další podstatné kroky. „Náš tým dlouho trénoval Vlasta Bažant a výborně. Byl na všechno ale sám. Kus zátěže na sebe vzal nový asistent," zmíní osobu bývalého kapitána mužského áčka Víta Chalupy.

Tým šlapal, třikrát týdně se poctivě trénovalo. „Ještě vícekrát. Všechny makáme i individuálně. Vyplňujeme si sportovní deníky," těší kapitánku, jejíž celek zatím potichoučku postoupil do 1. ligy a čekaly na něj boje o extraligu. „Z družstva bylo cítit odhodlání a hlavně jsme začaly hrát ragby."

Nejvážnějšími protivnicemi v bojích o elitu se zdály být ragbistky petrovického béčka a Přelouče. Což se potvrdilo. Slávistky ale obstály. „Důležité je, že spolu držíme. Řešíme věci ragbyové i osobní. To nás stmeluje," přidává recept na úspěch Květa.

Jednou věcí je postup, druhou extraligové ragby. „Musíme ještě přidat na fyzičce. Celé naše družstvo se bylo podívat na závěrečném turnaji nejvyšší soutěže. Udržet se nebude lehké. Myslíme ale na boj o třetí místo," dodává odhodlaně kapitánka červenobílých.