Jak jste vnímal vývoj zápasu, který začal dost vyrovnaně, ale nakonec jste poměrně jednoznačně zvítězil?
Užil jsem si to, byla parádní atmosféra. Postupně jsem se dostával do tempa. V prvním setu to bylo trochu pomalejší, ale skvěle mi vyšel tie-break. Pak už jsem zápas kontroloval až do konce. S jídlem roste chuť (úsměv).

Projevila se nějak únava z cestování v posledních dnech?
Musím říct, že až dneska jsem se konečně normálně vyspal tak, jak potřebuju. A ještě jsem si trochu přidal po snídani (smích). Na začátku druhého setu jsem takovou slabší chvilku, ale už s tím mám dost zkušeností a získal jsem pak pět gamů v řadě.

Soupeři tvrdý povrch v O2 areně evidentně moc neseděl…
Proto jsme ho tu dělali, aby pro ně byl co nejnepříjemnější. Chtěl jsem využít vlastnosti toho povrchu, abych soupeře donutil nehrát to, na co je zvyklý.

Jaká byla vaše taktika?
Začal jsem hodně agresivně. Chodil jsem často na síť i po druhém podání, ale jemu se dařilo mě prohazovat, tak jsem to musel změnit. Snažil jsem se pak hrát trpělivěji a i v těch delších výměnách se mi dařilo. Na síť jsem chodil po připravenějších útocích. To mi sedělo, zatímco jemu ne.

Myslíte, že tohle vítězství může být pro celé semifinále klíčové?
Takhle to nevidím, nejdůležitější jsou všechny tři body. Je samozřejmě fajn začít výhrou, ale jsme zvyklí na všechny varianty. Dobré je, že na Berďu tím není ve druhém zápase takový tlak, jako kdybych prohrál.

Na sobotní čtyřhru jste připraven?
Vždy připraven (smích).