Letošní sezona začne ve znamení výročí. Závodiště slaví 115 let od založení. První dostihy se v Chuchli běžely 28. září 1906.

Pojďme ale do současnosti. Není moc příznivá. Už podruhé za sebou se dostihový sport potýká s metlou koronaviru. Dostihy se kvůli epidemické situaci uskuteční v komorním prostředí. Chuchelské tribuny zůstanou prázdné, ale snad ne na dlouho.

Velký zájem o Derby

„První dva dostihové dny musely být zrušeny, ale naštěstí se podařilo zachránit třetí, který by měl odstartovat sezonu tak, abychom během jara dodrželi sled nejdůležitějších výkonnostních zkoušek plemene anglický plnokrevník, tedy klasických dostihů,“ sdělil Deníku dostihový manažer Chuchle Areny Praha Jiří Zlámaný.

close Vrcholy sezony 2021 v Chuchle Areně Praha info Zdroj: Deník zoom_in Vrcholy sezony 2021 v Chuchle Areně Praha

V neděli budou i bez účasti veřejnosti platit přísná pravidla. Všichni účastníci musejí doložit negativní test na covid (případně potvrzení o prodělání nemoci v uplynulých 90 dnech či potvrzení o ukončeném očkování).

„Další dostihový den se uskuteční v polovině května. Máme nachystány atraktivní doprovodné programy. Rádi bychom je realizovali hned, jak to bude možné, ale samozřejmě se vše bude řídit tím, kdy a co bude povoleno,“ pokračoval manažer.

Vrcholem sezony je tradičně České derby, které je plánováno na 27. června. Už teď je do něj přihlášeno šedesát koní.

„Z tak vysokého počtu, obzvlášť v dnešní nelehké době, máme velkou radost. Šest desítek přihlášených bylo v derby naposledy někdy před sedmi lety. Navzdory obecně panující nejistotě majitelé stájí prokazují velkou snahu o to, aby úroveň koní v českých dostizích i nadále stoupala,“ pochvaloval si Zlámaný.

Připomeňme, že dostih je dotován dvěma miliony korun (milion pro vítěze), což z Českého derby řadu let činí nejbohatší klasický dostih střední Evropy.

„Uchazeči o start musejí v příštích týdnech prokázat výkonnost, která je bude k účasti opravňovat. Moc času není, ale na druhou stranu je stále ještě brzy na nějaké konkrétní tipy,“ dodal manažer.

Do Chuchle neodmyslitelně patří i klusácké dostihy. Premiéru si odbyly 17. dubna, další mítink je plánovaný na 15. května, kdy je na pořadu i Velká cena primátora hlavního města Prahy. Derby se poběží 4. září.