Ochozy a tribuny zůstanou opuštěné. Vzhledem ke koronavirovým opatřením se bude všechno dění odehrávat bez diváků.

Dostihy mají i trochu „smůly“ v tom smyslu, že se nařízení většinou rozvolňují od pondělí, a ve Velké Chuchli se startuje o víkendu, tedy před uvolněním omezení. První dostihový den v metropoli tedy proběhne ještě v přísném režimu.

Přítomno může být pouze 100 osob. Platí i další omezení. Jezdci se nebudou moci převlékat v šatnách.

Částečnou útěchou je skutečnost, že diváci se mohou dostihového odpoledne zúčastnit alespoň prostřednictvím online přenosu na www.dostihy.cz nebo na www.velka-chuchle.cz.

Na programu budou dva hlavní dostihy: Gomba handicap na 1200 metrů, kterým za normálních okolností sezona začíná, a Velká dubnová cena na 1800 metrů. V „gombě“ budou fanoušci zvědaví na výkon devítiletého Master of Golda, který může tento dostih vyhrát počtvrté v řadě.

"Černý kůň" je Ultimate Fight

V„dubnové“ věří sázková kancelář Tipsport pětiletému Kronprinzovi (3:1), který bude mít českou premiéru. V obou dostizích se představí žokej Tomáš Lukášek, který v Mostě proměnil tři ze čtyř startů ve vítězství. „Bylo to příjemné, ale jsem si vědom, že mi všechno hrálo do karet. A přitom mohlo být vše jinak,“ vyprávěl.

V zimě totiž startoval v Kataru, kde získal třicet výher a domů se vrátil jen tři dny před nástupem nouzového stavu. „Moje úloha v Chuchli bude určitě těžší, i když na vítězství samozřejmě pomýšlím,“ přiznal.

Lukášek povede v Gomba handicapu „černého koně“ dostihu Ultimate Fighta a ve Velké dubnové Portorikose. Zajímavostí je, že tento sedmiletý valach, který už vydělal půldruhého milionu korun a od roku 2015 zvítězil v dostizích v Bratislavě, Karlových Varech a Mostě, na pražský triumf stále čeká.

Už v sobotu se ve Velké Chuchli koná klusácké odpo-ledne. I v tomto případě platí, že diváci mají vstup zakázán.