TJ JM Chodov – TJ Lokomotiva Louny 28:24 (13:12)

„Do utkání jsme vstoupili i s virózou, proto jsme museli hodně střídat a nedostali se rychle do zápasového rytmu,“ popisoval hráč Chodova Vojtěch Hanzl.

„Zdobila nás slušná obrana, nemohli jsme ale dlouho dát góly. Pak jsme se dostali do tlaku, vytvořili si náskok a zase ho zbytečnými technickými chybami ztratili,“ přidal zápletku.

„Jako všichni sportovci máme dvě tváře. Buď se nám daří, anebo ne. Bohužel nejsme na takové herní úrovni, abychom se chyb nevyvarovali a zvítězili s přehledem,“ vysvětloval.

„Na konci jsme naštěstí přitvrdili v obraně, podržel nás brankař a vybojovali tlak vítězství,“ hledal příčiny úspěchu.

„Spokojenost se vstupem do sezony je maximální. Jak ale řekl trenér, chceme být do šestého místa. Když budeme první, bude to lepší,“ smál se Hanzl.

Chodov: O. Pleva V. Bittman – O. Hanus 4, A. Hanus 2, Hanzl 6, Pivný 3, J. Bittman, Šetelík 2, Řežábek 3, König, Turek 1, Vladyka 3/1, Vítek 1, Němeček 3. Trenér Bareš.

DHC Slavia juniorky – SVŠ Plzeň 32:16 (19:9)

„Naše vítězství je dílem celého kolektivu,“ hodnotil duel trenér Slavie Michal Červenka.

„Rozhodl impozantní vstup do utkání. O rychlý náskok se postarala především pečlivá obranná práce a stoprocentní využívání všech šancí,“ popisoval.

„Druhý poločas byl otázkou soustředění. Základním kamenem naší hry byla obrana a přechod do rychlého útoku. Díky tomu jsme i vyhráli,“ dodal spokojený Červenka.

Slavia: Kudláčková 1 – Janoušková 5, Janušová 1/1, Prokešová 3, Palasová 5, Pokorná 10, Jačková, V. Michková 2, Navrátilová 4, K. Michková 1, Skřivánková, Cejnarová. Trenér Červenka.

Zora Olomouc B – Sokol Kobylisy II 27:26 (15:14)

„Holky sehrály třetí vyrovnaný zápas v řadě, ve kterém zaznamenaly třetí těsnou porážku,“ mrzelo trenérku Kobylis Jitku Mertovou.

„Rozhodnutí padlo během druhého poločasu, kdy nám soupeřky odskočily až na pět gólů. Dotahovaly jsme, ale už nedotáhly,“ litovala.

„Trochu se pereme s marodkou. Především v obraně jsme oproti minulým kolům improvizovaly. Samozřejmě mají těsné prohry negativní vliv na náladu v týmu. Nic se ale neděje, prohrávaly jsme zatím s lépe trénovanými družstvy. Teď bude záležet, jestli udržíme nasazení a herní kvalitu i s celky se kterými bychom měly bodovat,“ doplnila Mertová.

Kobylisy: Fialová, Brožová – Stejskalová, Grgičevičová, Sukdoláková 5/1, Novotná 2, Orságová 6/2, Gloserová 1, Kleperádová 8, Janikova 2, Šimáňová, Dorazilová 2. Trenérka Mertová.

David NEJEDLÝ