V derby Sparta – Chodov se z výhry 7:4 radovali hosté a králem zápasu byl chodovský útočník Tom Ondrušek, který do domácí sítě nasázel pět gólů!

„Byl to ošklivý zápas, ve kterém jsme podali výkon hluboko pod našimi možnostmi, ale máme 3 body a to je podstatné. Sám bych se nazval skoro propagátorem tvrdé hry, ale to co předváděli někteří hráči soupeře mi přišlo hodně za hranou a jsem rád, že máme jen jednoho zraněného hráče," hodnotil zápas chodovský trenér David Podhráský.

„V kádru soupeře hráli dva mimořádní hráči. Ondrušek s Dóžou ukázali svou kvalitu, kdy v herní vyspělosti o třídu převyšovali ostatní hráče na hřišti. Zbylá část výboru hostující trenéra tady předvedla jiné záležitosti související s prvním místem a rozhodně to nebyl sportovní výkon," zněla slova trenéra Sparty Jaroslava Berky.

Střešovická smršť

Střešovický Tatran doma hostil Ostravu a vyhrál 9:6. Hosté se v polovině utkání ujali vedení 2:1, ale pak přišla střešovická smršť a tři góly během 41 vteřin! Ostravští hodně kousali, jejich odpor zlomili domácí až brankami v závěru zápasu. „Bylo to dobré utkání, jsme rádi, že jsme si mohli vyzkoušet napadání," znělo stručné hodnocení střešovického kouče Jiřího Jakoubka.

Hodně divoký byl zápas mezi Brnem a Bohemkou. „Klokani" vedli ještě pět minut před koncem 4:2, aby během dalších dvou minut prohrávali 4:5 a minutu před koncem srovnali na 5:5. V prodloužení pak byli šťastnější Brňané. „Na hřišti nás bylo jenom pět, to prostě na výborné Brno nestačilo," neskrýval po zápase rozčarování trenér Bohemians Michal Jedlička.

Florbalisté Královských Vinohrad hrály ve Vítkovicích, kde dostali jedenáctibrankový příděl. Domácí položili základ k výhře 11:4 už v první části, kterou vyhráli o tři branky. V té třetí se pak trefili pětkrát. „Soupeř vyhrál zaslouženě, na lepší výsledek jsme neměli nárok," nehledal po utkání výmluvy lodivod vinohradského Sokola Martin Hovořák.

Výsledky 13. kola

Sparta – Chodov 4:7 (3:3, 1:2, 0:2)
Branky: 5. Rodina (Časar), 16. Jaroš (Kalaš), 17. Svatoš (Ježek), 37. Časar (Vrána) – 6. Ondrušek (Dóža), 9. Ondrušek (Dóža), 18. Ondrušek (Sýkora), 22. Pražák (Strachota), 29. Strachota (Kotlas), 52. Ondrušek (Dóža), 60. Ondrušek (Dóža).

Vítkovice – Vinohrady 11:4 (3:0, 3:2, 5:2)
Branky: 8. Švajný (Řezanina), 17. Jastřembský (Gál), 17. Bräuer (Gál), 21. Hubálek (Matejčík), 26. Vilím (Šebesta), 36. Jastřembský (Matejčík), 43. Mertha (Švajný), 48. Šebesta (Švajný), 51. Šebesta (Delong), 55. Hubálek (Pešat), 57. Šebesta (Rýpar) – 23. Králík (Hanák), 40. Baudisch (Zavadil), 43. Zavadil (Kroupa), 45. Bína (Rossi).

Brno – Bohemians 6:5 po pr. (1:2, 0:0, 4:3 – 1:0)
Branky: 6. Žižka (Coufal), 49. Mendrek (Kadlec), 56. Juhaňák (Jakůbek), 57. Krajcigr (Ondráček), 58. Krajcigr (J. Koutný), 64. Ondráček (Bauer) – 7. Mandík, 19. Čihák (Bagin), 42. Šimek (Kisugite), 48. Bagin (Tůma), 59. Šimek (Šárka).

Střešovice – Ostrava 9:6 (1:1, 4:2, 4:3)
Branky: 16. Heřmanský (Němeček), 35. Beneš, 35. Vávra (Fridrich), 35. Řehoř (Kolísko), 38. Kolísko (Řehoř), 45. Deutsch (Fridrich), 54. Kolísko (Řehoř), 57. Fridrich (Kolísko), 59. Beneš (Gruber) – 8. Hrabal (Laja), 33. Svačinka (Zbořil), 40. Trulík (Hrabal), 44. Trulík (Zbořil), 46. Hrabal (Plíhal), 54. Trulík (Hrabal).

Další výsledky: Otrokovice – Mladá Boleslav 6:7, Pardubice – Litvínov 8:7

Příští kolo

Neděle 13. prosince: 17.00 Chodov - Brno, 17.30 Litvínov - Střešovice, 18.00 Ostrava - Pardubice, Královské Vinohrady - Otrokovice.

Úterý 15. prosince: 18.10 Mladá Boleslav - Vítkovice.

Pátek 18. prosince: 10.00 Bohemians - Sparta.

Dohrávka 10. kola - středa 16. prosince: 20.00 Královské Vinohrady - Sparta.