Duel, ve kterém domácí vedli už 4:0, aby stáli pět minut od porážky, si našel jasného hrdinu. Stal se jím dvacetiletý útočník Tom Ondrušek, který ve třetí minutě prodloužení prošel obranou Chodova a nechytatelnou střelou zajistil favoritům vítězství 6:5.

Tome, jak se zrodila vítězná střela?
To bych z taktických důvodů nerad prozrazoval. (směje se)

Do duelu jste vstoupili velmi dobře a deseti minutách vedli 4:0. Co stálo za výborným úvodem?
Skvělá produktivita. Proměnili jsme úplně všechno, co jsme měli na hokejkách. Chodov v té době působil zakřiknutě, asi se na něm projevila včerejší výrazná porážka.

Pak jste se vytratili ze hřiště. Čím si to vysvětlujete?
Na to bych vám rád odpověděl, ale momentálně nevím jak. Na všechno se teprve musíme podívat na videu. Jedna z věcí, která hrála roli, byla v rozhození sestav. Na jednu stranu negativní. To, když se nám zranil Johan Von der Pahlen, který v play-off předváděl skvělé výkony. Ne, že by ho ostatní špatně zastoupili, ale přeci jenom odpadla souhra. A na druhou stranu pozitivní, to když Chodov zúžil svou sestavu a točil jen ty opravdu nejlepší.

Věřil jste za stavu 4:5 ve vítězství?
Samozřejmě musíte stále věřit. Uznávám ale, že jsme v té době byli pod obrovským tlakem, Chodov byl v laufu a myslím si, že byl lepším týmem. Naše vyrovnání nepřišlo po nějaké kombinaci, ale po skvělé individuální akci Martina Richtera.

Pak se utkání otočilo. Souhlasíte?
Ne, po gólu byl Chodov stále lepší, držel balonek. O osudu utkání rozhodl jeden odražený míček a jeden brejk.

Co zlepšit před odvetami na Chodově?
V této části sezony jsou nejdůležitější výsledky. Nezáleží na tom, jestli budeme hrát dobře nebo špatně. Respektujeme kvality Chodova a víme, že bude extrémně těžké porazit ho 4:0. Chceme se o to ale pokusit. Teď musíme především dobře zregenerovat.

Série se nyní stěhuje do Sportovní haly Jižního Města, kde pokračuje v pátek 5. a v neděli 7. dubna dvěma zápasy. Do Superfinále postoupí vítěz čtyř utkání.

Tatran Střešovice – JM Chodov 6:5 v prodloužení (4:1, 0:1, 1:3 – 1:0), stav série 2:0
Branky: 10. a 63. Ondrušek, 1. Natov, 6. Von der Pahlen, 7. Ullmann, 55. Richter – 19. Zozulák, 24. Wahlgren, 42. Dóža, 48. Jendrišák, 49. Klápa.