Karolíno, jak jste se dostala k vodnímu pólu?

Táta hrával vodní pólo. Jako malá jsem proto chodila plavat, což mi ale časem omrzelo. Hledala jsem zábavu v kolektivu. Pólo je kreativní a tak jsem u něj zůstala.

Co obnáší pro děvče provozovat tento sport?

Tréninky v klubu máme čtyřikrát týdně. Jelikož hraji v dorostu i ženách, čekají mě skoro každý víkend zápasy.

Jste jediná zástupkyně metropole v reprezentačním výběru. Nechybí vám nějaká vaše spoluhráčka?

Nechybí, ono totiž není koho nominovat. V klubu jsem jediná hráčka narozená v roce 1994. V ženách jsem nejmladší a v dorostenkách o dva roky starší než ostatní.

Jak hodnotíte vystoupení českého celku na turnaji?

Turnaj byl pro nás přípravou před rychle se blížícím Mistrovstvím Evropy juniorek v Madridu. Byly jsme rády, že jsme se tu utkaly s Britkami, které máme ve Španělsku ve skupině. Na naší hře bylo znát, že jsme oslabeny o tři hráčky, které za nás ještě loni nastupovaly. Nemáme typického centra, který je moc potřebný.

Jak vnímáte svou pozici v reprezentaci?

Jsem taková první, druhá střídající hráčka. Osu týmu vidím v Karolíně Hlavaté, která je z nás jednoznačně nejlepší. Nechci zapomenout ani na Nikolu Bušauerovou, Báru Hlavatou a Leonu Brožovou. Nikola Součková se přeučuje na centra, což se, jak doufáme, brzy naučí. Důležitá je i pozice brankařky. V Barboře Pavlíkové máme velikou jistotu.

S jakým cílem odjíždíte na šampionát?

Loni jsme byly deváté, letos doufáme ve zlepšení. Minimálně bychom chtěly okupovat šesté místo. Musíme k tomu porazit Britky, se kterými jsme zde prohrály až na penalty. Teď už známe jejich styl a tak věříme, že to dokážeme.

Turnaj se jmenuje Olympijských nadějí. Jak velká je naděje, že budete jednou olympioničkami?

To je složitá otázka. Vezměte si, že pod pěti kruhy hraje osm týmu. My máme metu v páté příčce z Mistrovství Evropy, která by znamenala postup na světový šampionát.

Jak probíhá celá příprava do Madridu?

Mrzí nás, že nemáme reprezentační akce průběžně po celý rok, ale všechno se začne honit až před šampionátem. Nyní nám vezme příprava celé prázdniny.

Nezávidíte svým vrstevníkům prázdninové lenošení?

Ani ne, vodní pólo mě moc baví. Samozřejmě bych si někdy přála oddech, ale nakonec zvítězí láska ke sportu. I když je amatérský, nevidím v něm pouze zpestření života při studiích. Chtěla bych hrát, dokud vydržím plavat, klidně do devadesáti (smích).

Co vás čeká na klubové úrovni?

Je mi trochu líto, že kvůli reprezentaci nestihnu prakticky celou přípravu Steppu. Holky začínají v srpnu, kdy jedou do Chorvatska a do Jaroměře. Já naskočím až do ligy.

Jaké jsou ligové plány žen Steppu?

Loni se nám soutěž příliš nepovedla a my skončily až na čtvrtém místě. Letos bychom chtěly být minimálně stříbrné.

David NEJEDLÝ