Jaký je momentálně program u čakovických házenkářů?
Právě probíhá zimní příprava. Každé úterý se chodí hrát na hřiště fotbálek a v pátek potrénovat do haly základní školy. E. Beneše. V polovině března jedeme na tradiční zimní soustředění do Tanvaldu.

Jaká byla příprava?
V lednu se Čakovice účastnily čtvrtfinále Českého poháru, kde naše družstvo skončilo na čtvrtém místě. Začátkem února jsme pořádali zimní halový turnaj, kterého se účastnilo sedm družstev. Čtyři z 1. ligy, dva z 2. ligy a jedno družstvo z oblasti. Naším úspěchem bylo celkové třetí místo a i vítězství v našem posledním zápase nad pozdějším vítězem turnaje TJ Plzeň Újezd.

Ve skupině Českého poháru jste skončili čtvrtí. Mohlo to být lepší?
Já jsem v Plzni na ČP s Čakovicemi nebyl, takže bohužel nemůžu soudit. Ale podle výsledků to byla většinou vyrovnaná utkání. A i vzhledem ke zraněním z prvního zápasu nám postup do semifinále opět těsně unikl. ČP je jediná soutěž, kde se ve skupinách střetávají druholigová i prvoligová družstva, takže trenéři a hráči mají možnost porovnávat své umění mezi soutěžemi.

Udály se přes zimu nějaké změny?
Ne, pokud pominu ta zranění z poháru, kde se nám zranili dva obránci, tak se nic nezměnilo a vše je při starém. Doufám, že se dají brzo do pořádku a zapojí se do příprav na jarní část soutěže.

Vy z Čakovic hostujete v prvoligovém týmu Plzeň Újezd, který vede 1. ligu…
To byl důvod, proč jsem nebyl s Čako na ČP. Do Plzně hostujeme s Lukášem Janebou a pro letošní ČP jsme dali přednost právě Plzni, která je i letos účastníkem finále ČP. Díky našemu hostování tak budou mít i Čakovice své zástupce ve finále. To se bude konat poslední víkend v březnu v Pustějově. Jinak jsme s Plzní po polovině 1. ligy zatím na prvním místě s tříbodovým náskokem na 1. NH Brno. V průběhu podzimu jsme ztratili pouze dva body za dvě remízy.

Jak velký to je rozdíl, hostovat u lídra 1. ligy a vrátit se pak do Čakovic?
Rozdíl je hlavně v dynamice hry a kvalitě střelců. Jinak nerozlišuji, za koho hraji. Zkušenosti z 1. ligy se snažíme s Lukášem uplatnit v zápasech za Čakovice a asi se nám to občas i povede, protože máme jasně nejlepší obranu v lize s průměrem 13 branek na zápas.

Nehostujete tam poprvé, jaké už máte s nimi úspěchy?
Už je to s Lukášem naše druhá sezóna, s roční přestávkou kdy jsme hráli 1. ligu doma v Čako. Doufáme, že bude alespoň stejně úspěšná jako ta první, ve které jsme vyhráli jak základní část, tak i play-off a získali titul.

Čakovice jsou po podzimu třetí, o dva body za Zálužím a o bod za Podlázkami. Jsou ambice na špičku?
Tak určitě. (smích) Myslím si, že po podzimu jsme ve špičce 2. ligy. Hrajeme co je v našich možnostech a snažíme se, abychom se na konci soutěže umístili co nejvýše.

Jaké jsou vůbec plány Čakovic pro nejbližší dobu?
V nejbližší době zimní soustředění v Tanvaldu, pak nějaký turnaj před začátkem jarní části sezóny. V soutěži se budeme snažit, abychom se umístili co nejvýše. A nejdůležitější ze všeho je se hlavně nezranit…

Jaký je systém soutěže je vyřazovací systém nebo jde přímo nahoru pouze vítěz?
V letošní sezóně se hraje ve všech soutěžích pouze základní kolo, takže vítěz po 22. kole bere vše… Vítěz 1.ligy je mistr Česka a vítězové obou 2. lig postupují do 1.ligy.

Na co byste nalákal fanoušky házené, aby se na vás přišli podívat?
Rád bych pozval všechny příznivce sportu a hlavně rodiče s dětmi, aby se přišli seznámit na hřiště s tak krásným sportem, jakým je Národní házená. V Čakovicích se Národní, dříve Česká, házená hraje již od roku 1924. Hřiště je v ulici K Sedlišti a hraje se na umělé trávě poslední generace. Ligová soutěž začíná v neděli 13. dubna, kdy se představíme na půdě Sokola Podlázky a následně 20. dubna hrajeme doma s Mostem. Oblastní soutěže začínají v sobotu 12. dubna. Dále bych Vás rád pozval na halový turnaj starších žáků a žákyň O Pohár starosty Čakovic, který se uskuteční 22. března od 8h ve sportovní hale ZŠ Dr. E. Beneše v Čakovicích.