Před polednem budou ještě k vidění na ruzyňském letišti, večer už nastoupí k mezistátnímu utkání ve Švédsku. Naši hokejoví reprezentanti ve svém úvodním střetnutí Channel One Cupu změří síly s Tre Kronor, a sice dnes od 19.30 v Malmö. Zápas odvysílá program ČT4 Sport. Již od 18:00 změří v Moskvě síly domácí Rusko s Finskem.

Druhý den následuje odlet do Moskvy, kde národní týmu ČR čeká v podvečer na programu trénink. V sobotu nastoupí svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky v pravé poledne našeho času proti domácímu Rusku, v neděli zakončí vystoupení na turnaji kláním s Finy, jež vypukne v 16 hodin SEČ.

Channel One Cup je druhým dílem série Euro Hockey Tour. Právě na tomto podniku, jehož hlavním pořadatelem je Rusko, se český výběr naposledy radoval z celkového turnajového vítězství; v prosinci roku 2002 opanoval tehdejší Baltika Cup.

V týmu, který povede do boje o ukončení nelichotivé série kapitán Jaroslav Hlinka, panuje odhodlání a přesvědčení, že mužstvo na celkové vítězství sílu má. „Byli jsme hodně blízko už ve Finsku, kde jsme hráli velice dobře,“ řekl útočník Josef Vašíček v připomínce druhého místa na turnaji Karjala.

Basketbalistky USK hostí družstvo Tábora

Basketbalistky ZVVZ USK Praha včera ve svém posledním vystoupení v základní skupině Evropské ligy zdolaly polskou Gdyni 69:64. Soupeře však neporazily potřebným rozdílem o více než 14 bodů, aby se před něj dostaly na třetí pozici. Ve skupině C tak skončily čtvrté a v lednovém osmifinále soutěže narazí na favorizovaný Spartak Moskva, který obhajuje kontinentální ti­tul.

Na to, aby „rozdýchávaly“ tento fakt, ale nemají vysokoškolačky moc času. Přesněji řečeno žádný, neboť už dnes je čeká další zápas, tentokrát pro změnu v nejvyšší soutěži. Měl by být mnohem jednodušší, soupeřem je nováček BK Tábor a hraje se v 18.00 na Folimance.

USK je po třinácti kolech jediným celkem bez porážky a vede tabulku, Tábor je naopak poslední, vyhrál zatím dvakrát. Výsledek jiný než jeho drtivá porážka by byl velkým překvapením. ZVVZ USK se sice potýká s početnou marodkou (Bednářová/Mo­krošová, LeDréanová, Whalenová, Matičová), ale kvalita je jednoznařně na straně Pražanek. Úvodní vzájemný zápas také vyhrály v Táboře 111:51.

Vánoční cyklojízda a večírek Auto*Mat

Letos poslední šance k osobnímu setkání s širokým kruhem přátel bezmotorové dopravy a živoucího velkoměsta! „Zakončete s námi rok veselou cyklojízdou a přijďte se pobavit na večírek,“ lákají pořadatelé.

Startuje se v 18 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech, večírek je pak od 20 hod v klubu Skutečnost: DJ Romario, tombola, fotky a videa z cyklojízdy a dalších akcí Auto*Matu. Vstup volný.

Kam dnes za sportem v Praze?

ČTVRTEK 18. prosince

BASKETBAL Ženská basketbalová liga: 18.00 USK Praha – BK Tábor (hala na Folimance, Praha 2).

BILLIARD 19.00 Harlequin Tour, otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BOWLING 18.00 Echo Express Cup (herna Na Ovčíně, Záběhlická 82, Praha 10).

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.00 až 12.00, 15.00 až 17.30. Ice Arena Letňany: 10.00 až 12.00. ZS Bronzová, Praha 13-Lužiny: 14.30 až 16.30, 17.00 až 19.00. Ovocný trh, Praha 1: 10.00 až 22.00.

CYKLOTURISTIKA 18.00 Vánoční cyklojízda, poslední letošní v Praze (start nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3-Vinohrady).

FUTSAL Pražský přebor: 20.00 Chemcomex – Vokovicer, 21.00 Kodymka – TJ ČZU (oba zápasy hala Slavie v Edenu, Vršovice).

HOKEJ 11.00 Odlet českého reprezentačního týmu do švédského Malmö (letiště v Ruzyni).

SPORTOVNÍ STŘELBA 9.30 Přílet olympijské vítězky Kateřiny Emmons s manželem Matthewem z USA (letiště Ruzyně).

TENIS Halové mistrovství ČR žen (Club Hotel Praha v Průhonicích): 10.00 dvouhra – čtvrtfinále, 14.00 čtyřhra – semifinále.

(klt, dp)