Přesto byla 23letá útoková spojka Česka Martina Hlaváčová vcelku spokojená.

 „Myslím si, že jsme podaly lepší výkon než v Praze. Naše hra už měla řád. Dobře ale víme, že máme před sebou stále dlouhou cestu," vysvětlovala opora.

 „Samozřejmě nás mrzí horší výsledek. Důležitější ovšem je, že už nepředvádíme v patnácti hráčkách sedmičkové ragby. Například já nastoupila na desítce a nikdo se mi na mém postu nepletl," popisovala podrobněji. Pak našla důvody porážky.

 „Bylo vidět, že se nás Švýcarky bály a dobře se na nás připravily. Přesto jsme je zatlačily a první dvacetiminutovku strávily prakticky před jejich háčkem. Skórovat jsme ale nedokázaly," litovala promarněné šance.

 „Pak už byly soupeřky lepší. Prohrávaly jsme většinu mlejnů i autů. Vlastně jsme se pořád bránily," přiznala hráčka, která má jasno o největších handicapech českého výběru.

 „Musíme zapracovat na síle. Pokud nebudeme úspěšnější ve mlejnech, pak se nám bude jen těžko dařit v roji a vlastně v celém útoku," doplnila členka týmu, který švýcarským duelem zakončil rok 2013.

 „Zápasy už jsou za námi. Na řadu teď přijde oddech. Po něm se sejdeme k zimní přípravě, ve které budeme posilovat, provazovat atletiku. Kdy to bude, je ovšem ve hvězdách," dodala.

Švýcarsko – Česko 42:0 (20:0)

Body: Herrmann 12, Casparis 10, Reischauer 5, Fux 5, Prébandier 5, Robert 5.

Česko: Havelková, Kottková, Morávková, Svobodová, Menoušková, Samková, Hladilová, Vrbacká, Rousová, Hlaváčová, Korniová, Zítková, Čuprová, Charvátová, Šimánková, Skokanová, Trnková, Filsáková, Blažková, Radochová, Kulová, Dohnalová, Koubová. Trenér Krützner. Asistenti Bažant a Abrecht. Fyzioterapeutka Pokorná.