„Naším cílem je udržet nejvyšší divizi A, tedy skončit nejhůře do šestého místa a tím se kvalifikovat i na světový šampionát," objasňovala opora Češek Kateřina Laciná.

No a pak přišlo první střetnutí, ve kterém domácí výběr podlehl Německu hrozivě 0:10.

 „Byl to pro nás šok, myslely jsme si, že s Němkami můžeme hrát vyrovnaně a najednou jsme propadly. Nejtěžší bylo všechno si utřídit v hlavě. Říct si, co bylo špatně." vracela se k nejtemnějším okamžikům akce obránkyně výběru Tereza Mejzlíková.

Proti Anglii ale její celek zabral, když zvítězil 4:1.

 „Někdy je dobré dostat za uši. Do zápasu s Anglií jsme tak šly s větší zodpovědností, daly do toho srdce. Bylo to vážné, nechtěly jsme zklamat," pokračovala 27letá hráčka týmu, který posléze šokoval Evropu výhrou nad budoucími mistryněmi z Holandska 4:2.

 „To byla obrovská euforie, neuvěřitelný zážitek. Hned jak jsme daly první gól z rohu, tak jsme si začaly věřit, ještě víc po tom druhém, skoro identickém. O poločase jsme vedly 4:0, bylo to jako sen a po změně stran výsledek ubránily. Škoda jen, že jsme nepostoupily do bojů o medaile. Šlo o velikou výhru s hořkou příchutí," doplnila Mejzlíková.

Ve skupině o udržení pak na Češky čekalo Bělorusko a Francie, neboli remíza 4:4 a vítězství 2:1. A po něm páté místo a oslava postupu na mistrovství světa do Lipska.

 „Bělorusky jsme chtěly porazit. Nicméně se ukázalo, že v divizi A jsou všechny týmy silné. Utkání se proměnilo v divokou přestřelku a my byly nakonec rády za remízu," přiznala útočnice Adéla Reinosová.

 „Proti Franci jsme odehrály těžký zápas, projevila se na nás únava i to, že už jsme měly postup na světový šampionát jistý. Byly jsme ale rády, že jsme v závěru šťastně vyhrály a potvrdily pátou příčku," pokračovala 25letá dívka, která je i před mistrovstvím v Německu odvážná.

 „Páté místo z Prahy považujeme za úspěch. V Lipsku přibudou silné celky Argentiny a Austrálie. Jinak ale kvalitu najdeme hlavně na starém kontinentu. Porazily jsme mistryně Evropy. Myslíme proto hodně vysoko, nejlépe do první čtyřky," dodala.

Česko – Německo 0:10, – Anglie 4:1, – Holandsko 4:2, – Bělorusko 4:4, – Francie 2:1.

Česko: Čecháková, Šmídová – Paterson, Dukátová, Kyndlová, A. Mejzlíková 2, T. Mejzlíková 2, Laciná 4, Reinosová, Reichlová, Haklová 2, Bížová 4. Trenér Novák.

Finále: Holandsko – Německo 3:0 (1:0).

Konečné pořadí

1. Holandsko
2. Německo
3. Polsko
4. Rakousko
5. Česko
6. Bělorusko
7. Anglie
8. Francie