Muži: SK Slavia Praha – TJ Bohemians Praha 3:2 po prodloužení (0:1, 2:2)Branky: 39. Piterák, 57. Kyndl, 77. Vacek – 21. Peřinka, 43. Železný.

O něco více hokejisté, kteří o zisku pátého prvenství v řadě, v historii pak třiatřicátého, rozhodli až v prodloužení. Klokani, po brance Davida Vacka, jež definitivně podtrhla jejich porážku 2:3, ovšem cítili křivdu.

„V utkání měla Slavia většinu času více ze hry. V prodloužení jsme už doslova tahali nohy a byli jasně horším týmem. Vítězství červenobílých bych proto považoval za zasloužené, jen mě mrzí, že vyhráli neregulérním gólem," reklamoval nohu nahrávajícího Martina Hoffmanna kouč Bohemians Martin Kolář.

Z komentáře slávistického trenéra Tomáše Babického se zdá, že ke kontaktu nohy a balonku nejspíše došlo:

„Ke gólu se mi těžko vyjadřuje. Bylo kolem něj hodně emocí. Martin za mnou přiběhl, zeptal jsem se, jestli hrál nohou a on si nebyl jistý. Můžu za něj dát ruku do ohně, je to férový kluk. Poté celou situaci viděl na videu a byl z ní hodně skleslý. V daný moment ale sám nevěděl, jinak by se přiznal," vysvětlil lodivod, který zopakoval jednu otřepanou pravdu:

„Na hřišti jsou dva rozhodčí, kteří branku uznali. Takové okamžiky se stávají, u nás i na mistrovství světa," řekl Babický, který našel jiné důvody finálové výhry i problémů:

„Měli jsme veliký tlak, útočili v sedmi, osmi hráčích, Bohemka maximálně ve třech, zradila nás ale koncovka," připomněl především trápení při trestných rozích. Těch zahrávala Slavia sedm, z pěti ale ani nevystřelila.

„Trestuhodné, mimořádně vysoké číslo. Možná šlo o nervozitu? Nevím. S nasazením všech jsem byl ale spokojený, vyhráli jsme díky bojovnosti a lepší fyzické kondici," doplnil Babický.

První muž lavičky Bohemians, Martin Kolář, porážku unesl: „Druhé místo bereme jako úspěch, myslel jsem si, že je rozdíl mezi námi a Slavií vyšší. Očekávám, že budeme hrát dlouhodobě v první čtyřce. Pokud bychom ale vyhráli a probojovali se do pohárů, museli bychom mít silnější kádr, šestnáct plnohodnotných hráčů nemáme, hlavně nám chybí střední generace," dodal.

Ženy: SK Slavia Praha – HC Hostivař 2:0 (1:0)Branky: 9. T. Mejzlíková, 70. Capouchová.

close DŮRAZ zdobil hru hokejistek Hostivaře. Slávistky se tak na výhru pořádně nadřely. zoom_in Hokejistky Slavie se radovaly z jubilejního třicátého republikového zlata. Hostivař jim ale vzdorovala po celou hrací dobu, když druhý gól z hole Renaty Capouchové inkasovala až v poslední minutě.

„Odpor Hostivaře jsem čekal, její styl nám příliš nesvědčí a veliké nervy to byly i tentokrát. Šlo o finále, ve kterém jsme byli pouze v jednobrankovém vedení, a hrozilo, že nám do branky spadne nějaký, třeba i hloupý míč," komentoval kormidelník Slavie Vojtěch Sládek.

„Finále se dalo vyhrát, brzy jsme ale inkasovaly hloupý, takový ušmudlaný gól, při kterém jsme špatně pokryly protihráčky. Pokud by nepřišel, všechno by se vyvíjelo jinak," myslela si trenérka Hostivaře Lenka Brtvová, která uznala, že jsou červenobílé hokejistky prozatím lepší:

„Slavia je techničtější, my se podobné věci teprve učíme. Do stoprocentní šance jsme se dostaly jednou, měly ale také menší, ze kterých jsme se mohly prosadit," nastínila průběh utkání, ve kterém měla míček na holích častěji domácí děvčata.

„Byli jsme hokejovější, prakticky po celou dobu jsme udávali tempo zápasu. Hostivařské hráčky jsou ale tvrdé, důrazné, výborně fyzicky připravené. Prolomit jejich kompaktní val není snadné. Měly tři trestné rohy, naštěstí pro nás je ale neřešily ideálně," uvedl první muž slávistické lavičky, který se po oslavách s týmem rozloučí.

„Mrzí mě, že s Ajkou Mejzlíkovou (asistentkou trenéra, poznámka redakce) končíme. Práce s děvčaty nás bavila, tým je výborně poskládaný, jeho kvalita vzrůstá. Časové důvody ale byly proti. Pracuji, aktivně hraji, trénování už jsem jen těžko stíhal," ozřejmil důvody odchodu Vojtěch Sládek, který za něj bude možná v budoucnu rád.

„Cíle pro nadcházející sezonu máme vyšší, Slavii chceme ještě daleko víc potrápit," vzkázala totiž do Edenu hostivařská trenérka Lenka Brtvová. Čas ukáže, jestli Slavii vyroste konkurence.