Čeští squashisté hráli naposledy významnou týmovou soutěž v minulém roce, když na mistrovství světa na Novém Zélandu získali senzační deváté místo. Nyní chtějí potvrdit, že patří v Evropě mezi elitu. Do bojů opět půjde Viktor Byrtus, Daniel Mekbib, Martin Švec, Ondřej Vorlíček nebo Jakub Solnický – úřadující domácí šampion na mistrovství světa neprohrál ani jeden zápas.

Prestižní turnaj rozehrají muži ve středu nejdříve s Francií, v podvečer pak s Německem. Ve čtvrtek je pak čeká domácí tým a poté buď souboje o přední příčky nebo o udržení v elitní skupině. Tým povede zkušený hráč Ondřej Uherka, který dělal kapitána také na MS. „Že si zahrajeme opět v elitní skupině mě moc těší, protože si všichni kluci zahrají kvalitní utkání, která je mohou posunout. A samozřejmě nám to také dává příležitost vylepšit dosavadní nejlepší umístění týmu na ME,“ dodal Uherka. „Tým je v podobném složení jako na MS v prosinci na Zélandu. Na Evropě však nastupují k utkání hráči 4, ne 3. To našemu vyrovnanému týmu může hrát do karet.“

To ženy povede rovněž hrající kapitánka Olga Kolářová. Dalšími squashistkami poté jsou Michaela Čepová, Anna Serme nebo Karolína Šrámková. České hráčky nejdříve začnou proti silné Anglii, poté nastoupí proti Španělsku. Ve čtvrtek pak sehrají prestižní duel s Francií.