Nyní přišel na řadu daleko důležitější zápas, mistrovský. V prvním kole Evropského poháru narazily Češky na důvěrně známé soupeřky.

O motivaci měly oba celky postaráno. Jen vítězky Poháru Konektoru se mohly těšit na finálový turnaj, který bude na konci října hostit belgický Brusel. Na něm měly dopředu zajištěnou účast domácí hráčky, Holanďanky a Rusky.

Bohužel se český výběr ani tentokrát neradoval, a tak se po výsledku 3:32 mohou těšit na letenky favorizované Švýcarky. Kouč Richard Krützner přesto své svěřenkyně nezatracoval.

 „Na hráčky jsem opravdu hrdý, výsledek neodpovídal jejich nasazení. Švýcarky ukázaly, že patnáctky hrají po celý rok, což rozhodlo i tento zápas. Zvítězila jejich větší zkušenost, standardky, sehranost a práce jejich zadačky," myslel si trenér.

 „My jsme měli výbornou obranu okolo molů, ale problémy v útoku, kde nám nevycházely akce," pokračoval lodivod.

 „Věřím ovšem, že pokud budeme dál makat alespoň jako doposud, do dvou let Švýcarky doženeme," dodal optimisticky trenér celku, v jehož dresu zazářila sparťanka Věra Samková, která byla po zásluze vyhlášena nejlepší Češkou utkání.

 „Byla jsem moc překvapená, že mě soupeřky zvolily. Je to pro mě veliká pocta a nová motivace pro to, co dělám. Poslední rok jsem věnovala tréninku a hraní ragby prakticky veškerý volný čas. Takové uznání potěší," usmíval se rváček poražených.

 „Samozřejmě bych byla radši, pokud bychom postoupily do Bruselu a mou cenu získal někdo jiný. Do zápasu jsme šly s cílem postoupit, to je jasné. Byly jsme hodně motivované, bojovné. Musíme být trpělivé. Ještě před dvěma roky žádná z nás o vzniku patnáctkové reprezentace ani nesnila a teď ji máme. Jsme rády, že si můžeme vůbec zahrát. Každý zápas musíme brát jako potřebný krok vpřed. Takový, který nám za rok za dva dovolí postoupit dál," burcovala opora, která uznala sílu soupeřek, minimálně pak jejich větší adaptabilitu.

 „Utkání ovlivnilo to, že se krátce po jeho začátku spustil silný déšť. Musím uznat, že si Švýcarky daleko lépe dokázaly poradit s nepříjemným terénem. To nám padal míč.

Z naší strany to byl samý předhoz, mlýn. Soupeřky mají daleko silovější tým. Přestože jsme už některé mlýny vyhrály, tak musím uznat, že jsou v nich stále lepší," litovala opora národního celku, která se nechtěla vymlouvat ani na oslabení týmu.

 „Je pravda, že nám chyběly moje spoluhráčky ze Sparty Klára Hladilová a Martina Hlaváčová, což jsou dvě zkušené holky, které by na hřiště jistě vnesly kvalitu a něco nového. Tím ovšem nechci snižovat umění těch, které nastoupily. Troufnu si říct, že bychom za jiného počasí mohly vyhrát. Rozhodně by zápas vypadal docela jinak," stočila se opět směrem k dešťovým kapkám žena, pro kterou přinesla uplynulá sezona mnoho pozitivního, ale i několik zklamání. Jak ji vidí sama Věra?

„Já osobně budu na sezonu 2013 2014 vzpomínat v dobrém. Na klubové úrovni musím být nadmíru spokojena. Se Spartou jsem získala titul, což je absolutní vrchol. V českém národním dresu to ale mohlo být veselejší. Na mistrovství Evropy v sedmičkovém ragby jsem určitě pomýšlela výš a nyní chtěla také postoupit přes Švýcarky. O to lepší to ale jistě bude příští rok," nepřestala věřit Věra Samková, na kterou nyní čeká zasloužený odpočinek:

„Lenošit úplně nedovedu. Dopřeji si ale týden aktivního volna. Budu chodit do posilovny, snažit se udržovat v co nejlepší kondici a za dohledu osobního trenéra se co nejlépe připravit na nové výzvy."

Česko – Švýcarsko 3:32 (3:10)

Body: Bendová 3 Haymozová 10, Casparisová 9, Dienerová 5, McNamarová 5, Fuxová 3.

Česko: Morávková, Havelková, Filsáková, Schlangerová, Svobodová, Samková, Radochová, Vrbacká, Rousová, Bendová, Morávková II., Zítková, Čuprová, Krütznerová, Šimánková, Kottková, Skokanová, Šmejdová, Malinovská, Světlíková, Nováková, Volfová, Steppanová. Trenér Richard Krützner.