Po dvou výhrách i prohrách si na krk pověsila bronzové medaile. Navíc byla nejlepší střelkyní vyhlášena dvaadvacetigólová Karolína Hlavatá. I proto byl trenér české reprezentace Michal Brož nadmíru spokojen.

„Šlo o vynikající přípravu na mistrovství Evropy juniorek, které se uskuteční za necelý měsíc v Madridu,“ vysvětloval důvod setkání vodně pólový kouč.

„Hráli jsme zde i s družstvem Velké Británie, které máme v Madridu ve skupině. Pokud bychom z ní postoupili, narazíme s největší pravděpodobností na Němky,“ pokračoval.

„Rozjezd jsme měli pomalejší, řekl bych zakřiknutý. Postupně se ale holky dostávaly do pohody a se Slovenskem ukázaly svou kvalitu,“ radoval se.

„Musíme si uvědomit, že jsou pro ně těžké mezinárodní zápasy psychicky velmi náročné. Osahají si ale různá pojetí póla, což je velmi prospěšné,“ popisoval klady pražského turnaje.

„Minulý rok jsme na mistrovství Evropy skončili devátí, tuto příčku bychom chtěli jednoznačně vylepšit,“ vytyčoval Brož cíle madridské mise. Ani ta však nemá být pro dnes sedmnáctiletá děvčata konečnou.

„Název Olympijské naděje je možná trochu zavádějící. Konkurence v Evropě velmi silná, v některých státech se dokonce hrají profesionální ženské soutěže pólistek. To ale neznamená, že do budoucna na olympiádu nepomýšlíme,“ zakončil optimisticky reprezentační trenér.

Juniorky českého národního týmu nastoupily v sestavě: Pavlíková, Šešulková – Bušauerová, Šornová, Hálová, Javůrková, Kreuzová, K. Hlavatá, Brožová, Součková, Parobková, Kchodlová, B. Hlavatá, Kopencová.

Výsledky ČR: – Maďarsko 8:12, – Velká Británie 9:10, – Slovensko 19:3, – Německo 7:5.

Konečné pořadí turnaje: 1. Velká Británie, 2. Maďarsko, 3. Česko, 4. Německo, 5. Slovensko.

David NEJEDLÝ