Od úvodu si Slavia vytvořila mírný náskok, který postupně navyšovala až na šestibodový. V koncovce se však zadrhla a umožnila sokolkám snížení na jediný bodík. Drama ale nepřipustila a závěr setu s přehledem uhrála – 1:0.

Ve druhé sadě zvýšily červenobílé důraz na útoku a pestrou hrou soupeřky jasně převyšovaly. Na ni nenašel Šternberk recept, a tak druhé dějství jednoznačně prohrál – 2:0.

Závěrečný set byl vyrovnaný do stavu 6:6. Pak domácí hráčky díky dobrým blokům odskočily a definitivně zlomily odpor soupeřek – 3:0.

 „Jsem ráda, že jsme utkání odehrály v poklidu a v pohodě v něm zvítězily," těšilo kapitánku červenobílých Lucii Vineckou.

Se kterou souhlasil i její kouč Jiří Vojík.

 „Šlo o vcelku jednoznačnou výhru, při níž holky dobře servírovaly i bránily," pochválil své svěřenkyně slávistický kormidelník.

To jeho kolega Radomil Juřík nemohl udělat.

 „Slavii jsme konkurovali pouze v prvním setu. Pak se nám nedařilo na příjmu a měli jsme i nepřesnou mezihru. Soupeřky se snažily o rychlou hru, která nám v obraně dělala veliké problémy, proto hladce zvítězily," shrnul vše podstatné šternberský trenér.

VC Slavia Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (21, 15, 17)

Slavia: Caithamlová, Prokopová, Hanzlová, Vašutová, Ančincová, Vinecká, Cebáková, Smolková, Millerová. Trenér Vojík.