Zbývá tedy „maličkost", v sobotním dopoledním utkání porazit běloruský HC Ritm. Když se to podaří, čeká na ně postup do horního kříže a s ním i otevřená cesta za nečekanou medailí.

SK Slavia Praha – S-Hertogenbosch 1:0 (0:0)
Branka Slavie: Michaela Vostárková

 „Do zápasu jsme vstupovaly s vědomím, že bude velmi těžký. Proto jsme v prvním poločase předváděly hodně taktický hokej," popisovala levá obránkyně červenobílých Kamila Dukátová.

 „I tak si ale oba týmy vytvořily několik gólových šancí. Nejvýraznější z nich byla penalta, kterou ovšem Holanďanky neproměnily," pokračovala.

 „V podobném duchu se nesl začátek druhé půle. Naštěstí jen do té doby, než udeřila svým důrazem v kruhu Míša Vostárková. Poté začaly soupeřky hrát bez brankařky a zatlačily nás tak k našemu kruhu. Svůj nápor naštěstí nevyužily. A to ani akcí v poslední minutě, která vyústila v dohrávaný trestný roh. Po něm nastala jenom naše obrovská radost," usmívala se Dukátová.

SV Arminen – Slavia Praha 1:3 (1:3)
Branky Slavie: Kamila Dukátová, Tereza Mejzlíková, Adéla Bížová

 „I do druhého střetnutí vymysleli naši trenéři účinnou taktiku. Dobře věděli, že Rakušanky na úvod prohrály s Běloruskami, takže musely hrát útočný hokej," líčila čtyřiadvacetiletá slávistka Kamila Dukátová.

 „Proto jsme opět vyčkávaly na půlce. A odtud podnikaly smrtící protiútoky," vyprávěla autorka první branky sešívaných.

 „Arminen se do našeho kruhu příliš nedostával, naopak my jsme si vytvořily standardky, po kterých jsme se dostaly až do třígólového vedení. To ale soupeřky minutu před koncem prvního poločasu zkorigovaly z penalty," přidala zápletku.

 „V tom druhém jsme už kontrolovaly hru a výsledek si nenechaly vzít," dodala Dukátová.

Další program červenobílých

sobota
11.20 HC Ritm
15.30 – 19.15 zápasy o umístění

neděle
10.00 – 14.30 zápasy o umístění