DHC Slavia Praha – Sokol Písek 30:34 (15:19)

„Dle výsledku je zřejmé, že se takto nedá hrát. Všechno začalo od tragické obrany. Jako bychom se ptaly protihráček, jestli si chtějí vstřelit gól. Nespolupracujeme, nesuneme se obranou. Hráčka určená na osobku odstoupí od protihráčky, kterou má hlídat. Pak vznikne chaos,“ popisovala Klára Černá.

„Zlom nastal na začátku druhé půle, kdy nám Písek utekl na rozdíl šesti branek. Sice jsme ještě dokázaly korigovat, ale to nás stálo moc sil. Přibyly zdravotní problémy Hanky Kutlvašrové, která musela odstoupit. Nemůžeme čekat, že to najednou zachrání mladé hráčky,“ pokračovala.

„Odpovědnost beru i na sebe. Jednoznačně nám chybí lídr, nejvíc pak v obraně. Já jím nikdy nebyla a nebudu. Samozřejmě jsem chtěla vzít odpovědnost na sebe, ale vzadu to neumím,“ litovala.

„Ještě se nevzdáváme boje o play off, ale upřímně nevím, koho bychom měly porazit. Stejně tak nevím, jak z krize ven, to je otázka pro trenéra,“ dodala Černá.

DHC Slavia: Satrapová, Peerová – Knedlíková 4, Romanczinová 1, Pekařová, Königová, Černá 9, Jonášová 3/1, Jačková 1, Kutlvašrová 9/3, Kvasničková, Jedličková 3. Trenér Střelec.

David Nejedlý