„Potvrdili jsme si, že ještě umíme vyhrávat. Je to pro nás první schůdek na cestě výš, po které se chceme vydat,“ chrlil ze sebe kouč lužinských volejbalistů Tomáš Pomr.

Lvi přitom duel zahájili vlažně, a první sada patřila po zásluze domácím – 22:25. „Z hráčů jsem cítil nervozitu. Strašně špatně bránili. Nezablokovali snad jediný útok. Ani ty jednoduché,“ přiznal trenér.

A mohlo být ještě hůře. Ve druhém dějství podával domácí Holčík na vedení 2:0. „Přiklonilo se k nám štěstí. Jakub trefil pásku. A Gino se nemýlil,“ okomentoval Pomr selhání středočeského nahrávače a dvě kvalitní podání svého univerzála (26:24). „Být to 0:2… Ještě teď mi koncovka straší,“ usmál se.

Od té chvíle existoval na palubovce už jediný tým – 25:19 a 25:15. „Kluci se uklidnili a trpělivě si budovali náskok. Odolku jsme přehrávali ve všech činnostech,“ těšilo kouče. A (nezvykle) přidal i konkrétní pochvalu. „Výborně hrál Šimon Kozák. Už několikáté utkání prokazuje vysokou stabilitu na útoku, ale hlavně drží příjem. To vždycky byla jeho slabina. Ve finále při něm má nejlepší čísla ze všech.“

V příštím kole se budou muset Lvi popasovat s nezvyklou rolí. Proti posledním Benátkám půjdou na hřiště v roli favoritů. „Zápas, ve kterém můžeme jen ztratit,“ zmínil trenér. „Ovšem doma se nám daří. Měli bychom vyhrát. Pokud se to podaří, dotáhneme se na Ústí a cesta na osmou příčku bude otevřená.“

Ale nepředbíhejme. V sobotu (23. února) večer bude jasněji, zda Lvi přehráli outsidera a vytvořili tlak na Severočechy. Ti se v televizní dohrávce střetnou s třetím Kladnem. A také, zda Odolena Voda ztratila s Brnem. Kombinací a bodů je tři kola před play-off ve hře stále mnoho.

Aero Odolena Voda – Lvi Praha 1:3 (25:22, 24:26, 19:25, 15:25)
Rozhodčí: Renčín, Kořenek. Diváci: 658. Aero: Vanags, Gear, Russell, Mikula, Walsh, Viiber, libero Hadrava. Střídali: Vachoušek, Holčík, Kotrch. Trenér: Šiller. Lvi: Fortuník, Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali: Horák, Démar. Trenér: Pomr.